0

sdílení

5 must-have pro trendsettery v roce 2017

Sebastian Mach / 21. listopadu 2016 / Startupy

Rok 2017 klepe na dveře a pokud patříš mezi lidi, kteří chtějí být stále o krok vpřed, měl by sis dát dobrý pozor. V době informační se na nás nové hračky a vychytávky valí ze všech stran a je těžké si udržet přehled.

 

Jak se k tomu postavit? Technologie by měla být naším sluhou, ne pánem. Je třeba ji moudře začleňovat do života, ale tak, aby nám nepřerostla přes hlavu. Proto si zároveň myslím, že rok 2017 a další budou zároveň jakýmsi „návratem ke kořenům“, kdy si budeme připomínat to nejlepší, co bylo kdysi naší součástí.

Toto je 5 must-have pro každého trendsettera na rok 2017.

1. Adidas x Parley for the Oceans 

Eko je nová černá. Naše generace dbá každým rokem více na to, aby náš životní styl neškodil naší planetě. Ani gigantům není naše planeta ukradena, což dokazuje fakt, že se Adidas spojil s organizací Parley for the Oceans a spolu představily parádní tenisky, které jsou nejen funkční, lehké a příjemné na nošení, ale navíc jsou celé vyrobeny z oceánského odpadu.

389251-15f3b955e1491f55f18495de2f5d36ccfoto: Ecouterre

Mít styl a zároveň podpořit dobrou věc nikdy nebylo jednodušší. Snad budou podobná řešení jen přibývat.

2. iPhone 8

iPhone 7 příliš nenadchnul – mimo obětování 3,5 mm jacka nepřinesl nic zajímavého, v důsledku čehož Apple poprvé počítal ztráty. Jeden z důvodů, proč iPhone nepřinesl revoluci, je právě ten, že to největší a nejlepší si šetří na příští rok. Apple s největší pravděpodobností obětuje 7s a přejde přímo na osmičku. A ta má být obrovským krokem vpřed.

iphoneconceptimagefoto: ConceptsiPhone

Osmička by měla mít skleněné tělo, nádherný OLED displej, který podobně jako u Xiaomi MiMax pokryje téměř celou přední stranu, bezdrátové nabíjení a kameru integrovanou v displeji. Namakaný mobil, který nesmí chybět v kapse žádného trendsettera.

3. Audi Q2

Jak trendsetter asi neprosedíš celé dny na gauči a potřebuješ hodně jezdit. Přes týden se prodíráš přes Prahu na další obchodní setkání, řešíš byznys, jedeš na nákup a snažíš se vyrovnat s běžnými starostmi života ve městě, včetně parkování. O víkendu chceš vypnout a vypadnout s kamarády či přítelkyní do přírody, kde se dobiješ před dalším těžkým týdnem.

Auto nadupané technologiemi a výkonem, které navíc dobře vypadá, to je pro trendsettera základ. Zajímavou volbou pro rok 2017 může být Audi Q2, kteréá je kombinací sportovního auta, městského vozu a SUV.

2016-03-01-10h43-05foto: Audi

4. Macbook Pro 2016/2017

Je to jen několik dní, co Apple představil i svůj vylepšený Macbook Pro. Vypadá fantasticky, OLED panel nad klávesnicí je opravdu sexy, přibyla klávesnice z nových MacBooků a výkon pod kapotou také stojí za to. Ano, opět je zde otázka připojení, ale Apple je prostě firma, která se dívá dopředu, ne dozadu. Nejnovější Macbook Pro je prostě must-have pro toho, kdo chce pořádnou mašinu na práci a zároveň u toho vypadat dobře.

macbook-pro-oled-concept3foto: Martin Hájek

5. Internet všude!

Internet se dostává tam, kde bys to 2 roky dozadu absolutně nečekal. I když lidé jsou v zavádění inteligentních vychytávek do domu stále opatrní, ty můžeš být o krok napřed. Světla, klimatizace, zabezpečení či elektronika, to vše budeš moci ovládat v jediné aplikaci. Ať už přes Google Connected Home nebo Apple HomeKit, na trhu jsou stovky produktů, které s nimi dokonale spolupracují a tvůj domov promění na trendy a stylové místo. Například žárovky Philips Hue, zámky Schlag, termostaty Honeywell či Nest, která vyrábí i inteligentní kamery. A to všechno propojit např. asistentem Google Home, který ti přehraje i tvou oblíbenou hudbu ze Spotify.

googlehome-edfoto: Google

Kdo chce trendy udávat, musí být vždy o krok napřed. Lidé čekají, než se někdo první odváží a rádi pak následují. Buď v roce 2017 ten, kdo cestu ukazuje, ne následuje. Protože svět nepatří těm, kteří kopírují kroky jiných. Svět patří těm, kteří ukazují cestu a velké věci tvoří.

titulní foto:  REGIONPLZEN.CZ/Autocar
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]