5 knih, které zvládneš přečíst za jeden víkend

Linda Cebrová / 2. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: shutterstock.com

Pokud jsi typ člověka, který nerad promrhá volné dny během víkendu a spíše tě naplňuje produktivita, máme tu pro tebe tip. Co takhle zaplnit si víkend dobrými knihami, které nebudeš chtít pustit z ruky? Jde o víkendové kousky, které díky jejich ději a počtu stran zvládneš přečíst za víkend.

Payoff – Dan Ariely

Tento kousek od izraelského psychologa má jen kolem 100 stran, ale je nabitý kreativními radami, jak co nejlépe motivovat lidi k práci. A ne, nejsou to jen peníze, významnou roli zde hraje i pizza.

foto: books.google.com

I díky tomuto kousku zjistíš, jaký rozsáhlý komplex věcí se skrývá za lidskou motivací. Najdeš zde rady, které ti pomohou jak v pracovním, tak v osobním životě.

Koupit na Amazonu

 

Designér vlastního života – Bill Burnett a Dave Evans

Tuto mimořádně úspěšnou knihu napsali Burnett a Evans podle jejich legendárního kurzu Design Your Life na Stanfordově univerzitě. Tento kurz již pomohl tisícům lidí, hledajícím svou budoucnost. Jejich jednoduchá metoda tě naučí, jak používat myšlenkové nástroje designérů k vytvoření života, jaký si představuješ.

foto: books.google.com

To, co jsi vystudoval, čím ses živil, nebo kolik máš let v tomto případě nehraje roli. A ne, opravdu nejde o staré známé „následuj svou vášeň.“ Možná patříš mezi 80 % lidí, kteří vlastně žádnou vášeň nemají.

Koupit na Amazonu

 

Přednášej jako na TEDx – Chris Anderson

Kurátor TEDu Anderson se rozhodl ujmout nového úkolu, a to proměnit diváky na rétory. Do své knihy vložil vše, co se naučil během 14 let, kdy připravoval na vystoupení například exprezidenta USA Billa Clintona, Hanse Roslinga a stovky dalších osobností.

foto: books.google.com

Spolu s ním se naučíš, jak nejlépe uchopit téma, jak pracovat s pozorností diváků, jak vystavět pointu. A vedle toho sledoval, jak se jednotliví řečníci vyvíjeli a díky čemu se zlepšují. Výsledkem je zásadní učebnice moderní rétoriky pro každého, kdo někdy vystupuje před publikem.

Koupit na Amazonu

 

Projekt štěstí – Gretchen Rubin

Rubinová neměla možnost všechno nechat tak, a ve skutečnosti to ani nechtěla. Jejím cílem bylo zlepšit svůj život takový, jaký byl. Každý měsíc pracovala na jiné skupině předsevzetí, například: prokazuj lásku, popros o pomoc, více se bav, založ si zápisník díků, zapomeň na výsledky. Ponořila se do zásad, které hlásají všichni odborníci od Epikúra přes Thoreaua, Oprah Winfrey, Martina Seligmana po dalajlámy, aby zjistila, co funguje a co ne.

foto: books.google.com

Její závěry občas překvapují. Zjišťuje, že štěstí se za peníze koupit dá, pokud je utrácíme s rozumem, že novost a vysoké cíle jsou silným pramenem štěstí, že odměňování samého sebe věci spíše zhoršuje, že ventilování negativních pocitů je ve skutečnosti nezmírňuje, že i ta nejmenší změna může způsobit velký rozdíl – ať už jde o praktické věci, nebo o seriózní.

Koupit na Amazonu

 

Nikdy nedělej kompromis – Chris Voss

Pokud jde o lidský život, nelze dělat kompromisy. To se naučil Chris Voss, bývalý hlavní vyjednavač u FBI. I přes nekompromisní název knihy jde o nesmírně užitečný kousek, pro všechny, kteří potřebují vyjednat například lepší obchodní podmínky, vyšší plat nebo přesvědčit své děti.

foto: books.google.com

Kniha je nabitá kontrainduktívními techikami, které jsou ilustrovány napínavými příběhy z Vossovy kariéry. Jeho kniha je významným, praktickým a velmi dobře čitelným příspěvkem k tématu, která se týká našich osobností i pracovních životů.

Koupit na Amazone

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]