0

sdílení

5 jednoduchých kroků k tomu, abys začal dělat to, co tě baví

Michal Ochránek / 26. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: favim.com

Určitě jsi už zažil pocit, když jsi dělal něco, co tě po čase přestalo naplňovat. Pokud zažíváš takové období déle, je čas to změnit. Sepsal jsem ti 5 věcí, kterými bys mohl začít.

 

Tento pocit nemusí skončit zavřením notebooku nebo vyběhnutím z kanceláře. V tomto případě už nežiješ svůj život bez starostí a chaosu myšlenek, které tě pronásledují každý moment, co se snažíš vydechnout.

Není se čemu divit, že v takovém stavu se ti nechce jít s kamarády ven či s přítelkyní na večeři. Těžko relaxovat, když jsi nepřetržitě hlavou v práci.

Vyzkoušej těchto 5 kroků, které ti pomohou najít cestu k tomu, co tě skutečně baví.

  1. Co bys dělal, kdybys za každou činnost dostal stejnou odměnu?
mountain-1031032_640
 pixabay.com

Co máš rád? Co tě naplňuje? Představ si, co bys chtěl dělat bez ohledu na peníze. Nezapomeň se ptát svého nitra, nedej prostor myšlenkám na jiné lidi, kteří by si tě možná vážili více v té či oné profesi. Často omílané, ale pravdivé, že život je příliš krátký na to, abychom žili život jiných, bude platné vždy. Nevěřím, že kdybychom měli na výběr, tak by každý chtěl být ředitel firmy či top manažer. My lidé jsme si dali umělé nálepky jeden na druhého, ale zapomněli jsme žít pro to, co máme rádi. Směr následující srdce, je vždy ten správný. I když chceš dělat navenek obyčejnou práci, tak ji dělej! Je jen otázka času, kdy se vypracuješ a budeš v tom skutečně dobrý. A je v tom větší hodnota pro tebe i jiné, když děláš to, co tě naplňuje.

  1. Běž ven a podívej se kolem sebe
new-york-748595_640
 pixabay.com

Vidíš ty uspěchané lidi? Představ si to jako běžný vzorek, do kterého zapadá většina. Zdá se ti, že jsou spokojeni? Běž ven a ptej se sám sebe, zda takto chceš žít. Kolik vidíš šťastných a kolik nešťastných tváří? Kvantum neprobuzených géniů, kteří ani nevědí proč a kam směřují. Toto je masa lidí, na kterou si nikdo za 50 let nevzpomene. Z toho davu vzejde jen málo osobností, které nám udělají svět lepším. Jen malá hrstka dokáže uskutečnit své sny. Z každého člověka si vezmi to dobré a zkus se poučit z jeho chyb. Začni se na lidi usmívat, zkus být více pozitivní. Nic se nezmění, když budeš nadávat na to, jací jsou lidé negativní, jak sobecky žijí a jaká je po nich spoušť. Ukaž jim, že se to dá i jinak. To, že tě neakceptují dnes, neznamená, že se to nezmění zítra.

  1. Za každou cenu se drž toho, co tě baví

Když máš nějakou zálibu určitě nejsi jediný. Dnes už je snadné najít si lidi, kteří mají podobné zájmy jako ty. Najdi si je, začni s nimi komunikovat, možná vytvoříte něco, co ve světě chybí. I kdyby ne, najdeš lidi, se kterými se budeš navzájem podporovat v tom, co tě dělá šťastným.

  1. Jdi do přírody
natur-981120_640
pixabay.com

Mnoho lidí se snaží od přírody odloučit, jak se jen dá, ale ať chceš nebo ne, jsme její součástí. Jdi se do lesa, najdi si na sebe čas a ty správné myšlenky přijdou v tichosti.

  1. Nekopíruj špatné zvyky rodičů

Zdá se ti někdy, že používáš podobné věty jako rodiče? Nebo se přistihuješ při tom, že bojuješ za stejnou pravdu, za kterou bojují rodiče? Je jedno jestli to je kopírování názorů, nebo jen drobné zvyky, musíš se toho zbavit. Začni sledovat své chování, najdi v sobě jedinečnou bytost, ve které jsou jedinečné vlastnosti. To, co baví tvé rodiče nemusí bavit automaticky tebe. I když jsi nevyrostl v dobré rodině neznamená, že ty sám nemůžeš být dobrý. Je to jen stav tvých myšlenek, proto si dávej pozor na to, jaké myšlenky živíš.

Vím, že každý ze dne na den práci změnit nemůže. To ale neznamená, že nemůžeš na svých snech postupně pracovat již nyní. Začni menšími kroky, přetvoř je v dobré zvyky a jdi za tím, po čem toužíš. Musíš začít dnes, protože zítra neexistuje. Začni nyní.

Zdroj fotografií pixabay.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]