5 jarních výzev, které z tebe udělají lepší verzi sebe sama

Marianna Mikešová / 18. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: greatist.com/skithub.com

Po skončení zimy je všechno hezčí a pozitivnější. I ty se už určitě těšíš z prvních paprsků slunce, díky kterým vcházíš do každého nového dne s větší radostí. Jaro je také obdobím nových začátků a růstu, tak proč toho nevyužít a neudělat něco, co tě posune vpřed?

Zaručuji ti, že i kdybys udělal pouze jednu z těchto věcí, tvůj život to neskutečně obohatí a ty ze sebe budeš mít obrovskou radost. Tak pojďme na to!

Vyčisti okolí

Přírodu jsme v zimě velmi nenavštěvovali, ale s teplým počasím nás láká stále více. Chceš se však procházet mezi zelení, voňavými stromy a květinami, ne mezi hromadou odpadků. Odpadky se však samy nezlikvidují, takže platí, že co jsme si sami navařili, musíme také sami sníst.

Převezmi svůj kousek odpovědnosti za obyvatele tvého regionu a vyčisti své okolí. Stačí ti na to pytel na odpadky a gumové rukavice. Navíc to může být skvělá a užitečná aktivita pro tebe a tvé přátele či rodinu. Uvidíš, jaký pocit zadostiučinění budeš mít. A pokud příště uvidíš člověka házet na zem odpadky, nenechá tě to chladným.

Foto: fotolia.com/gettyimages.com

Dej svému bydlení novou tvář

Z lenosti a depky v zimě často zanedbáme čistotu a pořádek i tam, kde bydlíme a spíme. Nejde jen o estetickou stránku, ale i zdravotní – v neudržovaném bytě se hromadí prach, roztoči a ještě škodlivější plísně. Vyhraď si na to alespoň jeden den a zatoč se špínou.

Zapoj i partnera či spolubydlícího a dejte si závod, čí přidělený „rajón“ se bude lesknout nejvíce. Jaro volá i po svěžejším designu. Co tak vyhodit všechny zbytečnosti a jít cestou minimalismu? Na stoly a okna umísti jen květiny a zelené rostliny. Roztřiď si také skříň a zimní oblečení vyměň za jarní a letní.

Foto: becomingminimalist.com/pinterest.com

Osvoj si zdravý návyk

Už několik měsíců se nedokážeš donutit, abys začal sportovat? Při slunečném počasí tě ani ten tvůj malý čertík v hlavě nepřemluví, že zůstat doma na gauči je lepší. Stejně je to se zdravou stravou nebo čímkoliv, co chceš už dlouho udělat. Těch čokolád či „Mekáčů“, co jsi v zimě snědl, je až až.

Mysli na to, že když se za pár měsíců svlékneš do plavek, nebudeš se chtít schovávat před pohledy okolí. Sebevědomí ti pomůže nabrat zdravý životní styl. Cestou k jakémukoliv návyku je pravidelnost a opakování. Když se ti podaří 5x po sobě jít běhat, tento návyk se pomalu zpevní a činnost se pro tebe stane automatickou.

Foto: greatist.com/health.com

Začni s novou zálibou

Je tolik věcí, které jsi chtěl vždycky udělat, ale nevyšlo to. Teď je čas na změnu. Jaro je přece obdobím nových začátků, no ne? Nakopni se a přihlaš na lekce kytary, které jsi vždycky chtěl zkusit, nebo na jazykový kurz. Možná ti to pomůže získat v létě práci snů nebo se na dovolené lépe dorozumět.

Pokud bys například rád více cestoval, tak si na to zkus najít čas, finančně to skutečně není tak náročné, jak si myslíš. Navíc i naše republika je nádherná a určitě hodně jejích koutů neznáš. A protože téměř vše se dělá lépe ve dvojici či skupině, namotivuj do každé aktivity i kámoše.

Foto: newstatesman.com/quora.com

Každý den udělej něco nečekaného

Život je nudný, když se stane stereotypním. Nové a nečekané věci nás přitom neskutečně formují. Zkus si dát „challenge“, že každý den uděláš jednu věc, kterou jsi nikdy neudělal a je pro tebe zkrátka čímkoliv nová a neznámá.

Naučíš se tak vyjít ze své komfortní zóny, ale zejména zažiješ kopu nových zážitků, které bys jinak nezažil. Na konci dne se ti už nestane, že tvou odpovědí na to, „co jsi dnes dělal?“, bude: „Ále, nic zajímavého“.

Foto: lifehack.org/behance.net

Tak co, jdeš do toho s námi? :)

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]