5 aktuálně nejžádanějších e-knih na Amazonu, které by byla škoda přehlédnout

Linda Cebrová / 20. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Pokud hledáš kvalitní čtení na víkend, jsi na správném místě. Vybrali jsme pro tebe top 5 knih z tech oblasti, do jejichž čtení se můžeš pustit už po pár kliknutích. Hodnocení těchto kousků hovoří za vše, takže po jejich přečtení bys určitě neměl zůstat zklamaný.

The Second Machine Age: Work, Progress, and Prosperity in a Time of Brilliant Technologies

Pokud si tuto knížku jen zběžně prohlédneš, budeš mít dojem, že to všechno dávno znáš. Je to omyl. Moorův zákon, exponenciální zrychlování vývoje, nové technologie, digitalizace všeho kolem nás. Určitě jsou to všechno dobře známé věci. Toto však není knížka o technologiích.

foto: books.google.com

Je o tom, co dělají technologie s lidmi, se společností a s ekonomikou. Je o tom, v jaké době žijeme, jaké jsou její skryté zákonitosti, co se dnes vyplatí studovat. Je o tom, jak funguje hospodářství, ne o tom, jak budou vypadat za pár let tvé chytré hodinky. Je o druhé průmyslové revoluci, která probíhá právě teď a převrací svět ne méně než ta první, poháněná parní lokomotivou.

Koupit na Amazonu

Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are

Tato kniha nabízí fascinující, překvapující a někdy až směšné náhledy do všeho – od ekonomie přes etiku až po sport. Data jsou v dnešním světě alfou a omegou a tato kniha na to velmi kreativně navazuje.

foto: books.google.com

Odpoví ti na otázky, na které bys jen těžko hledal odpovědi. Kolik bílých voličů nevolilo Baracka Obamu jen proto, že je černoch? Upřednostňují tajně rodiče narození chlapců před dívkami? Ovlivňují násilné filmy kriminalitu? Můžeme porazit akciový trh? Jak často lžeme o našem sexuálním životě? Věcí k analýze je opravdu mnoho. Tato kniha ti poskytne vhled do běžného života.

Koupit na Amazonu

Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions

Fascinující zkoumání toho, jak lze aplikovat počítačové algoritmy do tvého každodenního života. Co bychom měli udělat a co nechat nedokončené, v běžném dni nebo i životě. Kniha ti pomůže při rozhodovacích problémech, se kterými se setkáváš každý den a zároveň ti osvětlí fungování lidské mysli. Zjistíš například, kdy bys měl přepínat mezi různými úkoly.

foto: books.google.com

Pokud máš dilema, v knize najdeš pravidlo, podle kterého se řídit. Přitom každý jeden fascinující algoritmus převrací inteligenci počítačové vědy do každodenního lidského života. Stojí to za to.

Koupit na Amazonu

Cracking the PM Interview: How to Land a Product Manager Job in Technology

Toto je opravdu rozsáhlá kniha o životě produktů v začínajících, ale i větších tech společnostech. Zjistíš, jak se role produktového manažera liší v jednotlivých společnostech, jaké zkušenosti potřebuješ nebo jak by měl vypadat perfektní životopis na tuto pozici.

foto: books.google.com

Kniha ti odpoví na opravdu neobvyklé otázky, které však mohou být pro byznys klíčové. Kolik pizzy doručují na Manhattanu? Jak se navrhuje budík pro nevidomé? Jaký je tvůj nejoblíbenější software a proč? Jak bys spustil službu pronájmu videa v Indii?

Koupit na Amazonu

Don’t make me think

foto: webhostingreviewsbynerds.com

Vzhledem k tomu, že tato kniha byla poprvé publikována v roce 2000, stovky tisíc web designérů a vývojářů se spoléhá na rady Steva Krug z oblasti intuitivní navigace a designu. Jde o jednu z nejpopulárnějších a nejvíce doporučovaných knih týkající se této tématiky. Mnoho lidí označilo tuto knihu za „must to read“ pro všechny pracující na webových stránkách.

Koupit na Amazonu

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]