0

sdílení

4 způsoby, díky kterým získáš svou motivaci zpět

Henrieta Balázsová / 12. října 2016 / Tools a Produktivita

Nadchnout se pro něco sice nemusí být snadné, ale zůstat motivovaným může být ještě obtížnější. Tyto 4 tipy ti mohou pomoci věci opět vidět v tom lepším světle.

 

Větší cíle si rozlož na menší kroky

Celá tato vynikající metoda je skvěle zpracována v knize Malý krok, velká změna od Caroline L. Arnoldové. Metoda vychází z toho, že pokud se rozhodneme dosáhnout příliš velkého cíle, může to trvat příliš dlouho a motivace se postupně ztrácí. Máme za sebou už velký kus cesty, ale bez viditelného výsledku. Nemluvě o tom, že cílová rovinka je ještě velmi daleko. Doporučuje se proto „rozebrat“ si větší cíl na jednotlivé kroky a splnění každého považovat za vítězství a úspěch. Pokud se o tomto postupu chceš dozvědět více, určitě ti doporučuji přečíst si zmíněnou knížku, ve které najdeš jak teorii, tak i praktická cvičení, která opravdu fungují.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku diar favimZdroj: favim.com

Vzpomeň si, proč jsi začal

Mám pro tebe jeden skvělý tip. V momentě, kdy tě okouzlí nějaká myšlenka a ty se rozhodneš pro její realizaci, je tvá motivace nejsilnější. Proto si vezmi papír a pero a napiš si dopis. Ano, sám sobě. Bude obsahovat seznam všech důvodů, pro které se do nové věci pouštíš. Pod to si napiš pocity, které právě cítíš – radost, vzrušení, nadšení … Tento dopis vlož do obálky a otevři ji, když pocítíš krizi. Pokud máš technologie raději než tužku a papír, můžeš využít tento odkaz. Napíšeš si dopis a zvolíš si, kdy ti má být doručen na mail – např. za týden či o dva.

Woman writing on paper, close-upZdroj: quoteaddicts.com

Obklop se pozitivní energií

Kontakty s negativními lidmi omez v co největší možné míře a obklop se těmi, kteří tě dokáží podpořit a motivovat. Nenech se odradit strachem a zastrašováním, jak se něco nedá. Snaž se vidět způsoby, jakými se to dá a plně si důvěřuj. Pomoci ti určitě může i motivační literatura skvělých autorů, jako např. Jack Canfield, Rhonda Byrne nebo Robin Sharma (výběr těch nej by byl na samostatný článek :-)). A protože žijeme v době, kdy na Youtube najdeš téměř vše, nech se dobít pozitivní energií i prostřednictvím těchto videí.

 

Dopřej si odpočinek

Bez ohledu na to, jak jsi produktivní, jak dobrý je tvůj time management a kolik věcí sis už ve svém seznamu odškrtnul, tvé tělo a mysl si vyžadují odpočinek. Důležité je vědět, že je to v pořádku. Čím víc budeš regeneraci těla a mysli odkládat, tím budeš slabší a tvá motivace se začne vytrácet. Čím více z ní ubude, tím těžší bude znovu ji najít. Proto si dej povolení na restart a na odpočinek, nic tím neztratíš, právě naopak.

Zdroj: itsmyfavoriteday.com , zdroj titulní fotografie: favim / wordpress.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]