4 věci, kterými platíš za svou upřímnost

Henrieta Balázsová / 24. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Zachovat si svou pravou tvář může být v dnešním světě opravdu náročné. Většina lidí se snaží před svým okolím prezentovat v tom nejlepším světle. Dnes je výjimečně „in“ myslet jen pozitivně, užívat si luxus a vždy vypadat bezchybně. Pokud hodnoty většinové společnosti považuješ za povrchní a zachováváš si svou pravou tvář, někdy doprovázenou i pochybeními a zklamáními, jistým způsobem se vymykáš z davu. Za to však musíš občas zaplatit. Jak? Těmito čtyřmi věcmi.

# 1: Ztratil jsi některé přátele

Zní to jako paradox, ale právě upřímností dokážeš naštvat mnoho lidí. Málokdo je na ni totiž zvyklý. Jelikož plaveš proti proudu, lidé tě často považují za „jiného“ a jelikož se chováš jinak než oni, nevědí, co od tebe mohou čekat. Proto se ve tvé společnosti cítí nejistě.

Lidé by pravděpodobně byli raději, kdybys na upřímnost zapomněl. Byli by šťastnější, kdybys jim neříkal pravdu, kterou nechtějí slyšet. Byli by šťastnější, kdybys nevěděl, že život některých z nich je jen přetvářkou a nafouklou bublinou. Tvá upřímnost je odstrašila, a tak máš jen pár pravých přátel – stejně upřímných, o kterých víš, že se na ně kdykoliv můžeš spolehnout.

# 2: Zklamal jsi některé lidi kolem sebe

Jednoho dne ses rozhodl, že svůj život nebudeš žít podle představ lidí kolem tebe, ale podle sebe. Tímto zlomovým rozhodnutím jsi však zklamal lidi, kteří byli zvyklí na to, že své chování si podřizoval jejich představám. Tys však zjistil, že nejdůležitější je být upřímný sám k sobě a přiznat si, co od života opravdu chceš.

Možná jsi zklamal své přátele, když jsi k sobě byl upřímný a vyhodil jsi je ze svého života, protože tě jen využívali. Možná jsi zklamal rodiče, když sis upřímně přiznal, že škola tě nebaví a začal jsi raději podnikat. Možná jsi zklamal přítelkyni, když jsi byl upřímný a přiznal jsi sobě i jí, že nadešel čas váš vztah ukončit.

Samozřejmě, tato rozhodnutí nejsou jednoduchá a člověk se u nich setkává s výčitkami ze svého okolí. Lidé ti budou říkat, kolik času, energie či peněz ti věnovali. Povznes se nad to a řekni si, že pár nepříjemných chvil ti stojí za to, abys žil život podle svých představ.

Zdroj: pexels.com

# 3: Někdy se cítíš osaměle

Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé nasazují masky falešnosti a lží je to, že chtějí někam patřit. Chtějí někam zapadnout i za cenu ztráty své pravé tváře a upřímnosti. Je totiž pravda, že být součástí nějaké skupiny je pro člověka přirozené a důležité.

Pokud se někdy cítíš osaměle, zkus se poohlédnout po nějakých zájmových kroužcích či kurzech, kde bys poznal nové lidi se stejnými koníčky, jaké máš ty. Na pozitivní myšlenky tě může přivést i cestování nebo čtení. Nikdy se však pro touhu „zapadnout“ nevzdávej své upřímnosti.

# 4: Lidé ti nerozumí

Pokud ses rozhodl žít „jinak“, možná ses setkal s výsměchem lidí, kteří tvé rozhodnutí nedokážou pochopit. Lidé se ti mohou posmívat, mohou tě ​​obviňovat z lenosti, z nedostatku odpovědnosti či z toho, že příliš sníš. Bohužel, musíš si zvyknout na to, že tvůj život mnozí neschválí.

Vždy si však pamatuj, že lidí obvykle rozčiluje nejvíc to, čeho sami nedosáhli. V hloubi své duše velmi době vědí, že ty vlastně žiješ jejich sen, a proto se k tobě nikdy nebudou chovat právě přívětivě. Jiní zas nikdy nebudou akceptovat to, že neuctíváš jejich hodnoty a názory. Ať je to tak či onak, vždy buď upřímným hlavně sám k sobě. Jen tak najdeš skutečné štěstí, díky kterému pak můžeš tomuto světu i něco předat.

Přesto, co všechno ti upřímnost může vzít, nevzdávej se jí. Mnohem více ti toho totiž může dát. Svobodu, pravé štěstí, splněné sny či spokojenost … A to za to stojí, ne?

Zdroj:  learning-mind.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]