4 věci, bez kterých neodjedu na dovolenou a ty bys také neměl

Hosť / 7. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Sezóna dovolených je blíž, než si možná myslíš. Nyní, když ses už dopracoval k vysněnému tělu na léto, se můžeš zaměřit na něco jiného. Víš, co by nemělo chybět v žádném starter packu moderního cestovatele? Kromě brýlí a plavek je to i pár vychytávek, které ti usnadní život, ale také zachrání krk v nepříjemných situacích.

S Maps.Me se neztratíš ani bez internetu

Offline mapa v smartphonu, která ti bude k dispozici v každé situaci a v každé světové metropoli, je k nezaplacení. Maps.Me potřebuje internet jen před tvou cestou, kdy si stáhneš mapy měst, do nichž se chystáš.

 

Zdarma tak budeš mít k dispozici navigační systém, se kterým se neztratíš. Tato appka mi zachránila kůži na cestách už několikrát, ať už v Evropě, USA nebo Asii. Pokud chceš mít na tvých cestách o starost méně, tento software je must-have.

 

Pojištění

V životě to už tak chodí, že něco špatného se ti stane pouze tehdy, když vynecháš pojištění. Tato neatraktivní cestovatelská položka patří mezi ty, za které si poděkuješ až tehdy, když se dostaneš do problémů.

foto: pinterest.com

 

V dnešní době je zajištění cestovního pojištění otázkou pár minut. Za částku, kterou dáš za jeden výlet s přítelkyní do kina, můžeš mít klid na duši i na rok. Riskovat v tomto případě opravdu nestojí za to. Například cestovní pojištění od Generali za cca 660 korun na 12 měsíců ti platí kdekoli na světě. Pokud tě nebaví pojišťovat se na každou dovolenou zvlášť, je to ideální řešení. V červnu do Říma, v srpnu do Thajska a v prosinci do Alp? Na všechno ti stačí jediné pojištění. Zapomnětlivci potěší, že pojištění se po 12-ti měsících automaticky prodlouží.

S pocitem, že nemusíš v cizině platit několik tisíců za kousek obvazu, si dovolenou užiješ vždy o něco víc.

UE BOOM 2

foto: pinterest.com

Značka Ultimate Ears rozšířila svou produktovou řadu o pestrobarevný mobilní reproduktor, se kterým si uděláš párty, ať už jsi kdekoliv. Jeho voděodolnost určitě oceníš na pláži, ale i na lyžování. Navíc zvládne nešetrné zacházení a pády z výšky 1,5 metru.

Tento kousek je mnohými považován za nejlepší bezdrátový reproduktor na trhu, jehož zvuk nezklame ani ty nejnáročnější milovníky hudby. Ať už jsi na hotelovém pokoji, v horách nebo na chatě, tento gadget tě nezklame, ale vždy potěší.

Carved Wood Power Bank

foto: carved.com

Tato nabíječka patří mezi nejatraktivnější kousky na trhu. Na první pohled tě jistě zaujme její dřevěná úprava s přidáním barevné pryskyřice. Pokud jsi dobrodružná duše, tvé cesty zřejmě nepovedou pouze na místa, kde je vždy k dispozici zásuvka. Carved nabíječka tě určitě nenechá ve štychu a s hmotností 140 g je ideálním společníkem na cesty. Mezinárodní poštovné tě přitom vyjde na necelé 4 dolary.Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]