0

sdílení

4 tipy, jak o víkendu prostě „vypnout“ a relaxovat

Henrieta Balázsová / 12. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pixabay.com

Moderní pracovní tempo je neuvěřitelně rychlé a velmi často stresující. Práce přibývá a prostoru na odpočinek a relax ubývá. Je však velmi důležité, aby sis odpočinul alespoň o víkendu, jen tak se totiž budeš moci do pracovního kolotoče vrátit s novými nápady a odpočatý. Jak tedy o víkendu „vypnout“ a načerpat novou energii?

 

Buď trochu sobec

Když máš 2 dny volna, více lidí pravděpodobně očekává, že se jim budeš věnovat – rodina, tvoje polovička, přátelé … Pokud bys však splnil všechny jejich představy, zůstal by ti nějaký čas na to, co bys chtěl dělat ty? Buď trochu sobec ​​a alespoň během dnů volna dělej jen to, co chceš ty. Pokud na tobě někomu skutečně záleží, určitě pochopí, že po náročném týdnu prostě potřebuješ čas jen pro sebe.

Užívej si každou volnou chvíli

Je dost možné, že pracovní emaily nebo telefonáty tě budou „otravovat“ i přes víkend, ale pro tentokrát je zkus ignorovat a odložit je na pondělí. Podle statistik sice člověk potřebuje na úplnou regeneraci od práce a na obnovení své kreativity až 10 dní, ale víkendy mohou být také velmi užitečné. Odlož tedy všechny pracovní povinnosti stranou a užívej si zasloužené chvíle volna.

Zdroj: pixabay.com

Nepouštěj se do žádných náročných úkolů

Na víkend bys měl mít 2 cíle: nepracovat a být šťastný. Zkus se tedy věnovat hlavně těm věcem, které tě baví a které ti dělají radost. Nezaměřuj se však na jejich kvantitu, ale na kvalitu, nemůžeš stihnout vše za 2 dny. Pokud je to byť jen trochu možné, vyhýbej se také jakýmkoli náročným úkolům, které by ti radost z víkendu mohly překazit.

Vyhýbej se negativním lidem

Pravděpodobně je potkáváš dost přes týden a proto víš, jak dokážou vysát všechnu tvou energii. Pokud tedy víš, že někdo na tebe nepůsobí zrovna nejlépe, snaž se kontakty s ním omezit alespoň o víkendu. Tvůj volný čas má obrovskou hodnotu, kterou musíš docenit v první řadě ty sám. Nenecháš si přece zkazit náladu během dnů dlouho očekávaného volna.

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]