4 slabosti kreativních lidí, které jsou však ve skutečnosti jejich silnými stránkami

Henrieta Balázsová / 23. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: unsplash.com

Pokud jsi kreativec tělem i duší, určitě víš, že tvůj život není vždy nejjednodušší. Pravděpodobně máš také několik vlastností charakteristických pro kreativních lidí, které ti někdy vyčítá tvoje okolí, ale občas si je vyčítáš i ty sám. Pravdou však je, že tyto vlastnosti nejsou tvými slabostmi, ale tvými silnými stránkami, které můžeš kdykoliv obrátit ve svůj prospěch.

Slabost“ č. 1: Jsi málo realistický

Jako kreativec jsi určitě často obviňován, že „žiješ mimo realitu“. Lidé ti často radí, abys stál nohama pevně na zemi a na věci se díval prakticky. To pro tebe  však ani zdaleka není jednoduché. Víš totiž, že kreativní myšlenky tě nenapadnou, pokud nebudeš mít hlavu v oblacích. Víš, že pokud by se do tvého života vplížil stereotyp (jinými často označován jako „normální život“), tvá kreativita by byla pryč. Neměň se, sice jsi možná méně realistický, ale to ke kreativitě patří.

Slabost“ č. 2: Nedokážeš si udržet „normální“ práci

Mnoho kreativců je často kritizováno za to, že se v pracovní oblasti nedokážou usadit a najít si něco „normálního“. Možná jsi to už zkoušel, ale stereotypní práce s přesně vymezenou pracovní dobou prostě nebyla pro tebe. Dalším problémem bylo i to, že tě po několika dnech začala nesmírně nudit. Je na tom však něco špatného? Jen si vzpomeň, jaké hodnoty přinášejí kreativci naší společnosti – od knih a webových stránek, přes fotografie a malby až po tisíce dalších věcí.

Zdroj: unsplash.com

Slabost“ č. 3: Nedokážeš se dlouho soustředit na jednu věc

 

Jak jsme již zmínili, déle se soustředit na jednu věc ti dělá problém. Neustále musíš objevovat a nacházet nové podněty, které tě inspirují k novým a novým myšlenkám. To je také důvodem toho, proč máš tak mnoho různorodých zájmů, neustále totiž musíš tišit svou zvědavost a touhu poznat něco nového. Právě tyto vlastnosti jsou jádrem tvých tvůrčích schopností. Schopnost zaměřit svou pozornost na jedinou věc proto přenech lidem, kteří ji ke své práci nutně potřebují.

Slabost“ č. 4: Myslíš jinak

Pokud nejsi jedním z davu, budeš si muset zvyknout na podezřívavé pohledy lidí kolem tebe. Ne každý pochopí, co vlastně děláš a proč to děláš. Všechny velké myšlenky, bez ohledu na to, jaké oblasti se týkaly, však vznikly právě díky nekonvenčnímu myšlení, které se vymykalo standardu. Proto nedbej na názory jiných lidí a dělej věci podle sebe. Pokud vymyslíš něco velkého, pochopí, proč přemýšlíš prostě jinak.

Zdroj:  learning-mind.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]