4 fráze, kterými nahraď odpověď: „Já nevím“

Henrieta Balázsová / 18. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: favim.com

Popřemýšlej nad tím, kdy naposledy se tě někdo zeptal na něco, na co jsi neuměl odpovědět. Když se to stalo, pravděpodobně jsi řekl: „Já nevím“. Samozřejmě, nikdo neví vše, ale existují 4 fráze, kterými příště můžeš tuto odpověď nahradit. Budeš tak působit důvěryhodněji, přístupněji a ochotněji.

# 1: „Zjistím to.“

Tato odpověď nejenže působí sebejistě, ale rovněž tvému ​​spoludiskutujícímu dodá jistotu, že se na tebe může spolehnout. Pokrčení rameny a strohé: „Já nevím“ totiž může působit tak, že nejsi ochoten podat pomocnou ruku, ani když bys to udělat mohl. S jednoduchým, ale účinným: „Zjistím to“ budeš působit jako férový, hodnotný a týmový hráč.

# 2: „Také by mě to zajímalo …“

Někdy nastanou chvíle, kdy opravdu nebudeš mít žádnou odpověď. Stejně však nebudeš mít ani představu, jak tuto odpověď získat. V těchto případech bude nejlepší, pokud svého konverzačního partnera ujistíš v tom, že daná problematika tě sice také zajímá, ale ještě jsi nenašel vyhovující odpověď a řekneš: „Také by mě to zajímalo …“ V osobě, se kterou právě mluvíš, to vyvolá dojem, že se oba zajímáte o stejné téma a snažíte se hledat odpovědi na stejné otázky.

Zdroj: unsplash.com

# 3: „Myslím, že …“

Kvalifikovaný odhad je někdy lepší odpovědí než: „Já nevím“. Pokud k dané problematice máš nějaké informace a podklady, měl bys být schopen vyslovit alespoň nějakou domněnku. Tvého konverzačního partnera potěší i ta více než strohá odpověď „Já nevím“. Samozřejmě, nezapomeň zdůraznit, že jde jen o hypotézu.

# 4: „Rád bych ti pomohl, ale zeptej se raději někoho jiného.“

Co však dělat v případě, že na danou oblast opravdu nejsi odborník a netušíš, jaká by mohla být odpověď na položenou otázku? Nejlepším řešením je samozřejmě přiznat si to. Řekni svému konverzačnímu partnerovi, že bys mu sice rád pomohl, ale bohužel to nedokážeš. V takové situaci je však nejideálnější zároveň dodat doporučení na osobu, která se v dané problematice orientuje a tvému ​​spoludiskutujícímu by na položenou otázku dokázala odpovědět.

Zdroj:  businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]