3 způsoby, jak do sebe správně investovat

Timotej Vančo / 31. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Pokud chceš mít zítřek lepší než včerejšek, nespoléhej se na štěstí.

Investice do sebe může být tou nejvýnosnější investicí, jakou můžeš udělat. Vždy se ti to v budoucnu vrátí, a někdy je to dokonce dříve, než bys čekal. Nejjistější způsob pro zaručení správné cesty v investování do sebe, je určení si priorit ve všech oblastech, ve kterých se chceš zlepšit. Stačí si uvědomit základní pravidlo: o kolik více do sebe investuješ, o tolik více se ti vrátí. Vytvořil jsem tedy krátký seznam možností, které by ti měly pomoci:

  1. Rozvíjej své dovednosti

foto: pexels.com

Zlepšení svých dovedností nemusí vždy znamenat jen investici do kvalitní školy, i když je to určitě možnost a často i nezbytná potřeba v profesní oblasti. Investice do vzdělání a dovedností může mít několik podob.

Zlepši své vzdělání  - začni navštěvovat soukromou školu, přihlas se do online kurzů, udělej si certifikáty, čti kvalitní knihy, poslouchej hodnotné přednášky, diskuse a mnoho dalšího. Učit se můžeš mnoha způsoby.

Využij možnost školení – dnes se i Facebooku denně setkáváme s možností zúčastnit se událostí, které jsou vždy na vysoké úrovni jak po organizační, tak po vědomostní stránce. Nepromarni zbytečně čas sledováním seriálů. Namísto toho se přihlaš na událost.

Rozšiřuj své znalosti – internet je jedna velká síť, která ti umožňuje získat informace o čemkoli. Použij google, youtube, wikipedii nebo internetové kurzy. Pokud ti takový styl vzdělávání nevyhovuje, běž do knihovny. Najdeš tam více kvalitních knih, než by tě vůbec napadlo.

  1. Objev svou kreativitu

foto: pexels.com 

Uvnitř tebe se skrývá možná stále skrytá kreativita. A jestli ji už využíváš, určitě ne celý její potenciál.

Kreativita v jakékoliv formě nám pomáhá růst. Rovněž zlepšuje tvůj skill řešení problémů nebo budování vztahů. Je důležité mít na paměti, že kreativita má mnoho tváří. Je to mnohem širší pojem, než být malířem nebo sochařem. Kreativita je hlavně o zkoušení nových věcí.

Nauč se nový jazyk – přihlaš se do jazykové školy nebo do online kurzu.

Nauč se nové recepty – kup si knihu exotických receptů a zkoušej nové věci.

Zlepšuj se v psaní – zkus napsat básničku, příběh, blog a možná skončíš u knihy.

Objevuj okolní svět – cestuj, pracuj na zahrádce, pozoruj ptáky nebo pořizuj fotografie přírody.

Čerpej inspiraci z hudby  - hraj na hudební nástroj, nauč se hrát na nový nebo se přidej do skupiny.

Vytvoř něco hmatatelného – nakresli obraz, vyřezávej, tvoř keramiku, vyráběj šperky nebo navrhni své vlastní oblečení.

Vyber si jakoukoliv formu činnosti, kterou jsi ještě nedělal. Všechny ti pomohou zlepšit tvou kreativitu.

  1. Starej se o svou mysl a tělo

foto: pexels.com

Správné přistupování ke svému tělu a mysli se ti vrátí v podobě většího množství energie, množství vědomostí, nápadů, síly či fyzické a psychické odolnosti.

Čti – všechno a neustále.

Zkoumej kulturu  - navštěvuj představení, poslouchej jiné styly hudby, cestuj nebo se přidej k organizacím složených z lidí z různých prostředí.

Otevři svou mysl  - zapoj se do konverzace s těmi, kteří s tebou nesouhlasí. Poslouchej jejich argumenty a snaž se je co nejlépe pochopit.

Udržuj svou mysl aktivní  - hraj slovní hry, stolní hry zaměřené na strategii nebo zkus použít svůj mozek k provádění jednoduchých výpočtů.

Starej se o své tělo  - tělo může fungovat jako dobře namazaný stroj, ale také nemusí. Pokud ho chceš mít výkonné, musíš se o něj starat jako o drahé auto.

Dej mu kvalitní palivo – vybírej si zdravé potraviny tak často, jak je to možné. To, co jíš, hraje významnou roli v získávání energie a následné schopnosti provádět úkoly. Jsi přesně to, co jíš.

Netlač na plyn – relaxuj, odpočívej, zpomal, aby nedošlo k přetížení systému. Také není vhodné prudce zrychlovat. Způsobuje to stres a poškozování těla.

Pravidelná návštěva lékaře – nezapomínej chodit na pravidelné kontroly u lékaře, a to hlavně, když jsi nemocný. Mnohdy můžeš nemoci předejít zdravým stravováním. Nevynechávej proto ovoce a zeleninu.

Toto byl výčet základních možností, jak do sebe investovat. Pokud chceš mít hezčí zítřky, investuj do sebe už dnes.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]