0

sdílení

28 jednoduchých změn, které ti pomohou stát se lepším člověkem

Lenka Haringová / 30. října 2016 / Tools a Produktivita

Každý z nás zná ten pocit: „Chci něco nového, chci změnit svůj život. Od zítra. Od zítra už opravdu začnu! „Začít cvičit, změnit stravu, omezit televizi, naučit se nový jazyk. 

 

Zde je seznam 28 věcí, který ti pomůže na cestě za lepší verzí tvého já. Vyber si 2 až 5 z nich, praktikuj je každý den během následujících 30 dnů. Jakmile si jednu z nich osvojíš, vyber místo ní další a pokračuj další měsíc dokud nevystřídáš všech 28.

Používej slova, která vyvolají štěstí.

Většinou, když padne otázka: „Jak se máš?“, odpověď zní stejně: „Dobře“ nebo „Fajn“. Co kdyby ses zkusil zamyslet. Pokud máš rodinu, která je zdravá, pokud jsi sám zdravý, pokud žiješ v klidné zemi bez teroristických útoků, netrpíš chudobou ani hladem, proč neodpovídat: „Mám se úžasně, přímo báječně!“ Nemusíš se mít lépe než ostatní, všechno je to o správném postoji ke tvé situaci a tehdy můžeš vypadat 20krát šťastnější. Tím rozveselíš i lidi kolem sebe. Strav dalších 30 dní používáním slov, které vyvolají úsměv.

Zkus každý den něco nového.

To kvantum věcí, které se dají zkoušet, je nesčetné. Může to být zcela nová dlouhodobá aktivita nebo jen promluvení pár slov s cizincem. Jdi do hvězdárny, na turistiku, na laser-game, ochutnej mořské plody, exotické ovoce, kup si letenku do Arménie, sbírej PET víčka, zahraj si s přáteli společenské hry, pomoz mámě uvařit povidla a zavařit okurky.

Favim.com-boy-fashion-glasses-hipster-indie-nature-90310

Jeden nesobecký čin každý den.

V životě dostaneš to, co do něj vložíš, je to zrcadlo. Pokud uděláš něco dobrého pro někoho, bude to dobré i pro tebe. A právě naopak, pokud uděláš něco špatného … Karma je zdarma.

Nauč se nové dovednosti.

Hrát na kytaru, cvičit jógu, používat znakovou řeč, otevřít víno na 10 způsobů. Staneš se všeumělcem. Už dávno není zajímavý školní čistý jedničkář. To, že krásnoočko je jednobuněčný organismus, asi nikomu, nikdy a k ničemu nepomohlo.

large

Nauč někoho jiného novou věc.

Všichni máme vrozený talent na určitou věc a to může pomáhat lidem kolem nás. Nemusí to být talent, stačí malá, zajímavá informace jako např .: Věděl jsi, že slovo karanténa je z italského quaranta, což znamená čtyřicet? Proč právě čtyřicet? Neboť v době velkého moru, který přišel do Evropy přes krysy na lodích převážející potraviny, musely tyto lodě čekat před přístavem 40 dní, dokud nakažené krysy nezemřely.

Věnuj hodinu denně něčemu, o čem sníš, své vášni, zájmu.

Může to být cokoli, přes víru až po připojení se k občanskému sdružení. Výsledek je jasný. Přinese ti to štěstí, naplnění a dodá smysl k tvému ​​životu.

Chovej se ke každému zdvořile, i k tomu, kdo je k tobě drzý.

Být milý k někomu, koho nemáš rád, neznamená, že jsi falešný. Znamená to, že jsi natolik vyspělý, že dokážeš kontrolovat své emoce. Chovej v sobě respekt a dobrosrdečnost k ostatním. Ne proto, že jsou důležití, ale proto, že ty jsi!

7757d40cfc7bba4c645cb167ed24d7ba

Koncentruj se, abys byl pozitivní za každých okolností.

Skuteční vítězové v životě jsou právě kultivovaní optimisté. Mají schopnost spravovat své štěstí, nezáleží při jaké situaci. Snaž se najít způsob, jak vkládat do věcí optimistický šmrnc. Věz, že selhání je jen prostor pro zlepšování. Tak jaký ten pohár vidíš ty? Poloplný nebo poloprázdný?

Vyhodnocuj situace, které se kolem tebe odehrávají.

Učíš se celý život. Zkus se učit z chování lidí kolem tebe, z toho, jak vystupují, vyprávějí, jakou mají mimiku či gestiku. Má ruce překřížené, špičky namířené k tobě při rozhovoru? Zkus popřemýšlet, proč lidé zívají, když mluvíš. Nemluvíš až příliš mnoho? A proč jsi tehdy nedostal tu práci? Proč tento vztah nefunguje? Vše je lekce a stačí se sebekriticky zamyslet, zda neexistuje prostor, kde se můžeš zlepšit.

Vychutnávej si, co se právě děje.

Každý okamžik je neopakovatelný. Celý život vede právě k tomuto momentu. Je jedno, jestli jsi doma, v práci či na pláži v Karibiku. Žiješ právě tady a právě teď. Už není včera, ještě není zítra. Zeptej se sám sebe, kolik ze svého života jsi prožil. Koncentruj se méně na: „Toto musím udělat!“ A více na: „Takhle to musí být!“.

boy-hipster-nature-vintage-Favim.com-670901

Zbav se jedné věci každý den během následujícího měsíce.

Rozhlédni se po prostoru, ve kterém právě jsi. Kolik věcí je nepotřebných, zbytečných, takových, které jen zabírají místo? Ano, toto máš z toho rande, tyto CD si poslouchal když frčel O-zone, tato rozbitá matrjoška je po babičce, toto triko si ještě obléknu, toto pero ještě rozepíšeu. Really? Zbav se toho! Může to být těžké, ale v konečném důsledku si uklízíš zároveň i ve svých myšlenkách.

Vytvoř něco zcela nového.

Kreativita je proces nenahraditelný. Někdo ve tvém okolí má svátek? Vytvoř něco vlastnoručně.Vem krabici, oblepit ji modrým krepovým papírem, použij alobal a vytvoř vesmírnou loď plachtící vesmírem. Dostal někdo pejska? Vem vrtačku, desky, postav boudu. Tvořením dáváš prostor své fantazii a návratu do bezstarostných dětských časů.

Nevyšli žádnou lež.

Schválně, měsíc bez lhaní. Kdo to dá? Je to těžší, než se zdá.

boy-man-nature-photography-snow-Favim.com-213563

Přečti každý den alespoň jednu kapitolu z dobré knihy.

I když se dostávají do popředí e-booky, papírová verze snad nikdy nezmizí a klasické čtení zůstane samozřejmostí.

Zbav se 3 špatných zvyků.

Hádáš se se sourozenci? Jíš příliš mnoho jídla z fastfood-ů? Hraješ hry na telefonu? Okusuješ si nehty? Kouříš? Vyber si 3 a do měsíce se jejich zbav. Ne postupně. Radikálně! Ze dne na den!

Televizi sleduj méně než 30 minut denně.

Zabav se raději zážitky ze skutečného života. Ty nejlepší zážitky nezažiješ z pohodlí tvého gauče.

Stanov si dlouhodobý cíl a makej na něm hodinu denně.

Krok za krokem. Něco, co ses nenaučil ve škole. Něco, cos chtěl vědět už dávno.

Vstávej o 30 minut dříve.

Nebudeš muset běhat nahoru-dolů, spěchat se a stresovat jako narušený člověk. Život jako pohodička italského malíře.

Každé ráno si viz nebo přečti něco, co tě inspiruje.

Může to být motivační video, výroky nebo stránka StartItUp.  Namotivuj se ještě před odchodem z domu.

Každý den udělej něco, co tě rozesměje.

Vzpomeň si na oblíbený vtip, zábavnou vzpomínku, zapni si kompilace zábavných videí. Smích dokonce podporuje lepší trávení, čili od nynějška po jídle dávka smíchu jako dezert!

Dalších 30 dní udělej každý den fotku. 

Každý má dnes telefon s fotoaparátem. Udělej tedy každý den fotku a večer před spaním k ní přidej popis. Je to skvělá forma vzpomínky a připomenutí, jací jsme někdy byli.

alone-hipster-nature-photo-Favim.com-2584216

Čel strachu. Překonávej své fobie a obavy tím, že je budeš konfrontovat.

Chyť pavouka, skoč bunjee-jumping. Po svém překonání možná zjistíš, že ten strach byl iracionální a zbytečně ti narušoval běžný život. Takže terapie šokem. Jdi!

Uvař si úplně jiné, zdravé jídlo.

Vaření je zábava, relax a potěšíš tím sám sebe. Vykašli se na restaurace a ty peníze dej na nákup potravin. Muži mají rádi ženy, které vaří a také ženy mají rády muže, kteří vaří. Láska šla, jde a vždy půjde přes žaludek.

Každý večer si v hlavě 10 minut přemítej pozitivní události uplynulého dne.

I ty nejmenší události, které se udály, stojí za povšimnutí. Mnohdy si neuvědomujeme, kolik málo stačí ke štěstí a bereme mnohé věci jako samozřejmost.

Zavolej lidem, se kterými již dlouho nejsi v kontaktu.

Neumíme se zastavit, neustále se za něčím honíme, zapomínáme na své přátele, dokonce na rodinu. Zastav se a pomysli na lidi, které jsi už dlouho neviděl.

Vystup ze vztahu, který tě zraňuje.

V životě si nech prostor pro lidi, kterým na tobě záleží, motivují tě a podporují. Ukonči kontakt s těmi, kteří ti způsobují trápení a potíže.

458077004

Odpusť někomu, o kom víš, že si zaslouží druhou šanci.

Někdy skvělé kamarádství skončí kvůli tvrdohlavosti obou stran. Pokud tě tvůj kámoš zradil, zkus odpustit. Pokud jsi zklamal někoho ty, omluv se.

Cvič alespoň 30 minut denně.

Pohyb spolu se správnou stravou pomáhá k čisté mysli, čili i k fyzickému i k psychickému zdraví.

zdroj: brightside.me , zdroj fotografií: favim.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]