0

sdílení

20 fenomenálních vynálezů současnosti, které budeš chtít mít doma

Marianna Mikešová / 24. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: aizzz.com/getnoki.co

Designéři jsou úžasně kreativní lidé. Celý den a noc přemýšlejí nad tím, jak udělat náš život pohodlnějším, příjemnějším a zajímavějším. Abys i ty mohl ocenit jejich genialitu, vybrali jsme několik důmyslných věcí, se kterými v poslední době přišli. 

 

Krabička, která ti ukáže zítřejší počasí

Ken Kawamoto je softwarový inženýr, který se snaží propojit digitální svět s tím reálným. Nedávno přišel s nápadem na zařízení Tempescope, které vizuálně zobrazuje zítřejší počasí. Pokud na zítra hlásí bouři, krabičku uvnitř zachvátí blesky, má-li pršet, budou v ní padat kapky. Jediným nedostatkem je jen to, že Ken zatím nepřišel na to, jak vyrobit sníh.

Foto: tempescope.com

Zrcadlové šálky

Japonský designérský tým zvaný D-Bros vymyslel unikátní set šálků a podšálků, které pojmenoval Waltz. Tyto pohárky nejsou jen tak ledajaké. Svůj jedinečný geometrický vzor totiž zrcadlově odráží na talířcích, díky čemuž není spárování šálku s podšálkem problém. Opravdu šikovné!

Foto: lefarfallenellostomaco.com

Sedačka za krk

Opravdu geniálním a užitečným nápadem je toto speciální sedlo, kterým si dítě může osedlat svého rodiče. Ten už nemusí na zádech nosit krkolomné dětské sedačky, ale toto pohodlné sedlo. Otec nebo máma budou mít volné ruce pro používání smartphonu a jiné činnosti a dítě bude spokojené.

Foto: saddlebaby.com

Boty s vyměnitelnými podpatky

Sen všech žen se konečně splnil. Časy, kdy potřebovaly i deset párů bot pro různé příležitosti, jsou pryč. Nyní si mohou jediným cvaknutím vyměnit podpatek na botě a z jehlového udělat nízký! Řízení nebo běhání po městě už bude snadné. Děkovat za to můžeme designérce Tanyi Health.

Foto: tanyaheathcanada.com

Vodovodní kohoutek, který dělá z šetření vody krásné divadlo

Mladý designér Simin Qiu vytvořil unikátní design vodovodního kohoutku, který nejenže vypadá stylově, ale také pomáhá šetřit vodu. Jak? Tekoucí vodu tvaruje do tenkých proudů, které spolu tvoří spirálovitou vodní síť. Speciální turbína ušetří až o 15% více vody než běžný kohoutek a navíc udělá z mytí rukou unikátní zážitek.

Foto: behance.net/Simin Qiu

Miniaturní zahrada na krku

Designér Colin Jordan vymyslel ideální šperk pro milovníky přírody. Pomocí 3D tiskárny vytiskl malinké vázy a květináče a naplnil je zeminou a skutečnými miniaturními rostlinami, které opravdu rostou. Můžeš je nosit jako přívěsky či brože.

Foto: wearableplanter.com

Vana budoucnosti

Tento vynález posouvá osobní hygienu na nový level. Kulovitá průhledná vana visí ve vzduchu a při koupání v ní se budeš cítit jako bys popíral gravitaci a plaval ve vesmíru. Autorem nápadu je ruský designér Aleksandr Zhukovskiy.

Foto: aizzz.com

Skládací žebřík, se kterým vylezeš na každý strom

I ty si určitě pamatuješ, když jsi v mládí šplhal po stromech jako Mauglí. Proč by ses nemohl stejně zabavit i dnes? S tímto univerzálním žebříkem CanopyStair se dostaneš do koruny jakéhokoliv stromu bezpečně a bez obav, že bys nedokázal slézt dolů. A to vše bez poškození kůry stromu.

Foto: canopystair.com

Superhrdina, který podrží tvé knihy

Top dárek pro všechny knihomoly. Tito roztomilí superhrdinové zabrání tomu, aby tvé těžké kopy knih skončily na zemi. Fungují na principu magnetů, díky kterým se zdá, že levitují ve vzduchu.

Foto: artoridesign.com

Textové hodiny

Ručičkové nebo digitální hodiny jsou už nuda. Tyto hodiny ti oznámí čas ve slovech! Na čtvercové tabuli se prostě rozsvítí písmeno označujících přesný čas. Háček je však v tom, že se musíš víc soustředit, abys přesný čas přečetl, což tě má donutit na chvíli se zastavit a žít v přítomném okamžiku.

Foto: clocktwo.com

Kelímek na kávu, který tě políbí

Co ti Japonci nevymyslí. Ideální kelímek na kávu pro osamělé lidi či ty, kteří jsou pro každou srandu. Tento „líbací coffee cup“, tedy kelímek, který tě políbí, vynalezl Jang Woo Seok. Prý stejně jako pití kávy miluje i líbání a díky kelímku teď může dělat obě věci najednou.

Foto: behance.net/Jang WooSeok

Boty, které ti padnou jako ulité

Opět japonský vynález od designéra Masaya Hashimoto. Tento unikátní pár bot značky Vibram perfektně obepne tvou nohu a přizpůsobí se každé její křivce. Boty, které nemají žádné šňůrky, se zapínají na suchý zip a jsou inspirovány tradičním japonským zavinovacím plátnem, které se používalo na přepravu zboží.

Foto: vibram.com

Armstrongova lapma

Futuristicky vypadající lampa ve tvaru Měsíce je mysteriózní a krásná zároveň. Světlo můžeš regulovat pomocí jednoduchého principu – záleží na tom, kolik „kráterů“ necháš otevřených a kolik zavřených. Lampa je pojmenována po slavném americkém astronautovi Neilu Armstrongovi, ale paradoxně ji vytvořil tým ruských designérů.

Foto: behance.net/Armstrong

Neviditelná klávesnice

Téměř jako skutečné kouzlo! Neviditelná klávesnice je vytvořena z prostě vypadajících náramků, které monitorují pohyb tvých prstů. Fenomenální technologická hračka však může být zpočátku složitá pro používání.

Foto: getnoki.co

Světelné směrovky pro cyklisty

Ázerbájdžánský designér Elnur Babayev se rozhodl usnadnit život cyklistům i motoristům. Jeho jedinečný projektor Cyclee funguje podobně jako směrovky v autě – cyklista jednoduše zvolí, jaký pohyb se chystá provést a projektor promítne signální značku na jeho záda. Bezpečnost především.

Foto: behance.net/Cyclee

Lampa ze starého pařezu

Magické spojení designu, přírody a technologie. Každá z těchto lamp je unikátní, protože je vyrobena z originálního kusu dřeva – tedy z reálného pařezu! Světelné diody jsou umístěny prostě v jeho prasklinách. Voilá!

Foto: duncanmeerding.com.au

Dekorativní válečky na těsto

Jednoduchý, avšak brilantní nápad. Tyto válečky na těsto ti umožní vytvořit překrásné koláčky rychle a snadno. Originální dekorativní design je vyryt po celé ploše válečku a během několika sekund ho přenese na těsto. Zajímavé je, že původně tento vynález vymysleli pro děti, ale zaujal tak, že ho chtěly i hospodyňky. :)

Foto: etsy.com/Valek

Prsteny, které vypadají jako živé

Každý z těchto roztomilých zvířecích prstenů, které vytvořili umělci z Merry me, je složen ze tří částí. Samostatně nevypadají nijak zajímavě, ale když jsou nošeny spolu, doslova ožívají na tvých prstech.

Foto: etsy.com/merryme

Kočičí ráj

Pokud doma chováš kočku, možná víš, jak rozmazlená umí být a jak těžké je zabavit ji. Tyto jedinečné skládačky jsou pro ni to pravé. Můžeš je poskládat do různých kompozic, kočka po nich bude lézt či v nich dokonce spát. Vždyť co bys pro její spokojenost neudělal?

Foto: lys-arc.com

Zbraně pro polštářovou bitvu

Nudná válka s polštáři? Už nikdy více! S těmito meči či sekerami z vycpané speciální látky mohou být bitvy mnohem kreativnější. Jsou drsné i měkké zároveň. Za nápadem stojí designér Bryan Ku, který je očividně duší stále dítětem.

Foto: bryanku.com

Vesmírné brusle

Obyčejné brusle nejsou tak flexibilní, jako je tato skvělá věc. S těmito kruhovými přístroji se budeš moci pohybovat a otáčet všemi směry, dělat různé piruety a jiné kaskadérské kousky. Tyto „vesmírné“ brusle se skládají ze dvou kol o průměru 25 centimetrů a s pohodlnou platformou, na kterou se postavíš.

Foto: dailymotion.com
Zdroj článku: brightside.me 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]