0

sdílení

20 důkazů, že jsi úspěšný, i když si to o sobě nemyslíš

Henrieta Balázsová / 7. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

Úspěšné lidi si mnohdy představujeme jen jako bohaté businessmany. Pravda je však taková, že k tomu, abys byl úspěšný, ti stačí skutečně málo.

 

1. Tvé vztahy jsou méně dramatické, než bývaly

Se stárnutím bychom měli dozrávat a stejně tak i naše vztahy s okolím v určitém bodě „dospějí“. Dramata minulosti způsobené nepřejícností, závistí či lhostejností zmizí. Pokud ve svých vztazích pozoruješ tento posun, považuj to za úspěch.

2. Nebojíš se požádat o pomoc

To, že potřebuješ pomoc neznamená, že jsi slabý. Právě naopak, dokazuje to tvou sílu.

3. Tvé standardy ohledně chování jsou vyšší

Dokážeš identifikovat „energetické upíry“ a vyhýbáš se jim. Negativní projevy chování už netoleruješ ani u jiných, ani u sebe. Dokážeš převzít odpovědnost za své činy a totéž žádáš i od druhých.

4. Dokážeš nechat odejít to, co tě nedělá šťastným

Úspěšný jsi i tehdy, pokud se respektuješ a máš se rád. Dokážeš říct NE čemukoliv, co ti způsobuje smutek a úzkost.

5. Vážíš si člověka, kterého vidíš v zrcadle

Sebe. Jsi jedinečný. Objev své dobré stránky a vědomě na nich pracuj.

tumblr_nx7vv8aadk1tazkm9o1_1280Zdroj: tumblr.com

6. Už víš, že překážky a selhání tě posouvají vpřed

Není možné, aby byl někdo vždy a ve všem úspěšný. Život není jen o výhrách, ale i o prohrách, které vítězství mnohokrát předcházejí. Ty ses ale poučil, vstal jsi a do dalšího boje jdeš ještě silnější.

7. Máš kolem sebe lidi, na které se můžeš vždy spolehnout

Za úspěch můžeš považovat i zjištění, kdo jsou tví skuteční přátelé. U některých totiž časem zjistíš, že upřímnost nebyla zrovna jejich silnou stránkou. Sice jde o bolestivé zjištění, ale o to vděčnější buď za lidi, kteří v tvém životě opravdu stojí za to.

8. Nestěžuješ si

Pokud právě neprocházíš obdobím nějaké skutečně bolestivé ztráty nebo netrpíš závažnými zdravotními problémy, víš, že tvé starosti jsou jen „všední“. Proto si za ně v podstatě vděčný. Nestěžuješ si a raději se soustředíš na pozitivní věci ve svém životě.

9. Dokážeš se těšit z úspěchu druhých

Nepřejícnost a závist jsou ti cizí. Upřímně se raduješ z každého úspěchu druhých lidí a podporuješ je. Víš, že čím více pozitivní energie předáš, tím více se ti jí vrátí.

10. Dokážeš se oddat vášni

Nestagnuješ. Víš, že máš v sobě nějaký jedinečný dar, který chceš světu předat. Tomuto svému talentu se vášnivě oddáváš a chceš ho sdílet s druhými.

11. Máš se nač těšit

Pokud se v tvém životě neděje nic vzrušujícího, něco, co můžeš nadšeně očekávat, pak tvůj vnitřek začíná pomalu umírat. Úspěšní lidé mají cíle, které vášnivě sledují.

paris-main-hipsterZdroj: goop.com

12. Některé tvé cíle se ti již podařilo naplnit

Některé tvé sny se už tvým přičiněním staly skutečností. Motivuje tě to jít za dalšími.

13. Empatie pro tebe není cizím pojmem

Úspěšní lidé znají obrovskou sílu empatie. Šiř lásku a pozitivní energii směrem k druhým a vrátí se ti zpět.

14. Dokážeš milovat čistou láskou a umíš ji přijmout od druhých

Láska je vždy riskem, proto mnoho lidí děsí. Ty už ale víš, že láska není o strachu z odmítnutí nebo ze zklamání, ale o schopnosti upřímně milovat. Pokud dokážeš otevřít své srdce natolik, abys miloval a byl milován, považuj to za obrovský úspěch.

15. Odmítáš být obětí

Život ne vždy přináší jen ty pozitivní věci. Ty však dokážeš čelit i těm negativním. Neutíkáš před nimi – buď s nimi bojuješ nebo je jednoduše necháš jít.

16. Je ti jedno, co si myslí druzí

Víš, že všem se nezavděčíš nikdy. A ani to nechceš. Souzení druhými lidmi se nevyhneš nikdy, proto zůstáváš sám sebou. Jednáš tak, jak to cítíš ty, ne tak, jak to chtějí druzí.

17. Ve všem zlém se snažíš najít to dobré

Měl jsi na výběr – život si mohl brát buď jako sérii zklamání nebo jako sérii příležitostí být lepším.Ty sis vybral druhou možnost.

hipsterZdroj: dailyhive.com

18. Akceptuješ věci, které nemůžeš změnit

Upřímně – v životě budeš čelit ještě mnohým situacím, kdy nebudeš moci udělat nic. Jediné, co můžeš v těchto případech změnit, je tvůj pohled na věc. Pokud dokážeš změnit negativní zkušenost na pozitivní, gratuluj si k úspěchu.

19. Akceptuje věci, které můžeš změnit

A znovu – upřímně – v životě budeš čelit ještě mnohým situacím, kdy něco nebudeš moci změnit. Největším úspěchem je nabýt superschopnost rozeznat případy, kdy ještě něco udělat můžeš a situace, kdy už neuděláš nic.

20. Jsi šťastný

Nezáleží na tom, kolik vyděláváš, jaké máš auto nebo kam pojedeš na dovolenou. Štěstí je o jiných hodnotách. Pokud jsi je již objevil a považuješ se za šťastného člověka – jsi úspěšný.

Zdroj: lifehack.org , zdroj titulní fotografie: wordpress.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]