0

sdílení

16letému Britovi nabídl investor 5 milionů dolarů za jeho projekt. On odmítl!

Ľubica Račeková / 29. ledna 2017 / Business

zdroj: dailymail.co.uk

Umíš si představit, že bys odmítl nabídku za 5 milionů dolarů?

 

Britský školák si to představovat nemusí, on to totiž udělal. Investor mu nabídl 5 milionů dolarů za stránku zaměřenou na šetření financí. Mohammedovi Alimu je jen 16 let, ale má zjevně velmi slibnou budoucnost. Svou první velkou výplatu dostal už ve dvanácti, když vytvořil videohru a appku pro finanční trh. Tehdy si vydělal 40 000 dolarů.

dailymail.co.uk

Hlavním důvodem, proč jsem odmítl nabídku, bylo to, že už jen koncepce technologií stojí miliony, přemýšlejte, kolik mohou stát, když se opravdu začnou používat,“ řekl Mohammed.

Tento student, který žije se svými rodiči, řekl, že se začal zajímat o počítače již velmi dávno. Vše, co umí, se prý se naučil díky videím na YouTube„Moje matka nesnášela, že jsem byl pořád za počítačem, ale myslím si, že nyní je již na mě hrdá. Naučil jsem se všechno sám,“ řekl Mohammed, který si myslí, že vzdělávací systém v tomto ohledu nepřipravuje lidi do reálného světa.

dailymail.co.uk

Takto vypadá stránka zaměřená na úsporu peněz. 

dailymail.co.uk

Chci ostatní lidi inspirovat, a to zejména mladé lidi, aby si vytvořili pracovní etiku. Znechucuje mě, když je vidím v pátek večer, jak se opíjejí.“ Dále moudře dodal, “ když vidím nějaké oblečení, rád bych si ho koupil, ale většinu mých peněz si odkládám. Dívám se na věci, kterých jsem dosáhl jako na investice a chci je stále zlepšovat. Lidé si myslí, že musíte dělat masivní investice, ale to není pravda. Můžete začít v malém a stavět na tom.“

Zdroj: dailymail.co.uk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]