0

sdílení

16 návyků, které tě posunou správným směrem a udělají z tebe lepší verzi sebe samého

Lýdia Repová / 31. prosince 2016 / Startupy

Každý z nás chce žít život, který si vysnil. Proč se to ale někomu daří a akorát tobě ne? Zkus těchto 17 návyků a možná se všechno změní.

Nebaví tě už stát na místě a stále bojovat s něčím, co ti brání tvé plány zrealizovat? Možná jen potřebuješ vyjít ze své komfortní zóny a začít znovu a to právě pracovat na sobě samém. Je to jen na tobě.

 • Nerozmýšlej, jednej.

Uvažovat a hodnotit věci je skvělé, ale všeho moc škodí. Čím víc budeš nad věcmi přemýšlet, tím více začneš hledat mínusy a nakonec to necháš být. Někdy je dobré poslouchat svůj vnitřní hlas a spontánně se rozhodnout. Musíš si přece trochu věřit.

635929093250612965-1298782767_o-ROAD-TRIP-CALIFORNIA-facebook foto: theodysseyonline.com
 • Nemotivuj se penězi

Peníze jsou potřeba, o tom žádná. Ale pracovat jen pro to, abys vydělal, je špatný příklad. Pracuj pro to, aby ses měl kam posouvat a překonával své osobní hranice. Pak se peníze, prestiž a vše ostatní, dostaví samo.

 • Nebuď nikdy spokojený

I když se ti právě podařil velký úspěch, nespokoj se s ním. Nezaměřuje se přece na to, co už jsi dosáhl, ale na to, co můžeš ještě dosáhnout. Buď vděčný, kam ses dostal, ale stále jsou hranice, které musíš překonávat a zdolávat.

 • Buď k sobě upřímný

70 % zaměstnanců v USA nemá rádo svou práci a pouze každý třetí je opravdu šťastný. Je to proto, že nebyli k sobě upřímní. Smířili se s tím, co dělají, místo toho, aby si upřímně řekli, že toto není to, po čem touží.

6d1ce792bf6f746c-sanda6of8foto: 3.bp.blogspot.com
 • Neboj se následků a selhání

Mnoho lidí se drží při zemi. Pokud selžou, nespadnou tolik a nebude je to tak bolet. Nebuď jako oni. I když to vytáhneš vysoko a padneš, bude jen na tobě, jak tě to zabolí. Hlavní je se zvednout a zkoušet to dál. Jednou to určitě vyjde.

 • Nesrovnávej se s ostatními. Nech, ať se oni porovnávají s tebou

Srovnávání s ostatními je v dnešní době časté. Zaměříme se na někoho a začneme se s ním srovnávat. V podstatě nám to zabírá čas, který bychom mohli věnovat sobě.

 • Nepřestávej se učit

Narozdíl od ostatních, kteří jsou rádi, že se už nemusí nic učit, ty se vzdělávej. Pokud se chceš někam posouvat, musíš se stále učit nové věci, nespokojit se s vědomostmi, které máš. Svět stále postupuje a proto se máš vždy čemu přiučit.

 • Úspěch není všechno

Pro mnoho lidí je dosažení úspěchu vše, po čem toužili. Úspěch by tě však měl posouvat a motivovat k dalším rozhodnutím, neměl by to být tvůj jediný cíl.

 • Ať za tebe mluví tvoje činy

Vyprávět o tom, co jsi dosáhl bez očividného výsledku, je k ničemu. Všichni umíme mluvit. Lidé chtějí vidět činy, ne poslouchat plané řeči. Nech, ať za tebe promluví tvá práce.

1451031295_mountain_topfoto: static2.tripoto.com
 • Sebevědomí je tvá výhoda

Pokud nemáš patřičné sebevědomí, nikdy nedosáhneš svého cíle. Ale na druhou stranu to s ním nepřežeň.

 • Obklop se lidmi, kteří ti budou připomínat zítřek… ne včerejšek

Pokud ses obklopil lidmi lpějícími na minulosti, budeš jen velmi těžko dosahovat pokroku. Chce to takové, kteří se s tebou budou dívat do budoucnosti a budou ti nápomocni. Lépe se postupuje, když někdo chápe tvé smýšlení.

 • Odpouštěj, ale nezapomínej

Pokud lidem odpustíš jejich přešlapy, uleví se nejen jim ale i tobě. Nezapomeň, že i tobě bylo mnoho odpuštěno. Odpuštění však neznamená automaticky zapomnění. Vždyť přece dva krát se nevrhá do byznysu s lidmi, kteří tě už jednou zklamali.

Supernatural-Deanfoto: mashable.com
 • V jednoduchosti je krása

V poslední době se všechno zbytečně komplikuje. Proto nezapomínej, že čím komplikovanější budeš, o to složitěji ti budou ostatní rozumět. Ať už se jedná o tvou povahu, způsob vyjadřování nebo život. Vždyť přece v jednoduchosti je krása.

 • Nežárli na to, co má druhý

Pokud se ti líbí sousedů dům nebo auto, automaticky žárlíš. Nezapomeň však, co všechno musel on udělat pro to, aby to mohl mít. Závist a žárlivost by si měl zcela omezit. Nač se zabývat úspěchy jiných. Zaměř se na ten svůj.

 • Začni ještě dříve

Mnoho lidí odkládá své plány na dobu, kdy budou mít víc peněz, když budou starší či když budou mít více času. V podstatě čekají jen na to, kdy budou v určitém bezpečí. Ty začni už nyní. Jediný souhlas, který potřebuješ, je souhlas tvého vnitřního JÁ, ten tě nakopne.

photo-landscapefoto: www.aviary.com
 • Pokud čekáš na povolení od jiných, tak to nech tak

Čekáš na povolení, abys si mohl začít žít život, jaký chceš? Pokud se necháš vézt jinými, tak ani nemusíš začínat. Ty jsi pánem svého života. Můžeš jiné poslechnout, přehodnotit zda mají, či nemají pravdu, ale rozhodnutí je vždy na tobě.

zdroj: medium.com, zdroj titul­nej foto­gra­fie: mrpaulhudson.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]