15 tipů, které ti zjednoduší život

Henrieta Balázsová / 11. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Ne vždy jde vše podle tvých představ. Někdy však stačí udělat opravdu jen nějakou maličkost a všechny věci se pohnou kupředu. Nech se inspirovat těmito 15 tipy. Pokud je zařadíš do svého života, stane se pro tebe jednodušší a ty se staneš šťastnější.

# 1: Zvol si štěstí. Buď vděčný za to, co máš a těš se na vše dobré, co tě čeká. Rozhodni se být šťastným.

# 2: Změň své myšlení. Musíš uvěřit tomu, že všechno máš ve svých vlastních rukou. Strůjcem svého štěstí jsi jen ty sám.

# 3: Každý den si představ, že je to tvůj poslední den na Zemi. Co bys dělal, kdyby nemělo být žádné „zítra“? Změnil bys práci, vyznal někomu své skrývané city, nebo bys cestoval? Udělej to, život je krátký a nikdy nevíš, který den bude opravdu tím posledním.

# 4: Odpouštěj. Pokud nechceš být obětí svého osudu, nauč se odpouštět. Ne kvůli druhým, v první řadě kvůli sobě.

# 5: Popřemýšlej, co bys dělal, kdybys všechno ztratil. Opravdu vše – rodinu, přátele, práci, majetek. Podstatou je to, že jedna věc ti zůstane – život. Pokud ho máš, cokoliv můžeš nejen ztratit, ale i získat.

# 6: Vzpomeň si na své sny z dětství. Čemu ses chtěl nejvíce věnovat, když jsi byl dítětem? Zpěvu, kreslení či psaní? Právě naše dětské sny totiž mnohdy odhalují náš největší skrytý talent.

# 7: Denně sumarizuj. Je důležité, abys své úspěchy, postupy a sny přehodnocoval každý den. Skvělým způsobem, jak to dělat, je vést si deník.

Zdroj: unsplash.com

# 8: Cvič. Nemusíš trávit v posilovně hodiny denně, jde o to, aby si své tělo nezanedbával.

# 9: Odpoj se od technologií. Dopřej si jednou za čas úplný digitální detox – den bez mobilu, televize, notebooku či tabletu.

# 10: Medituj. Je velmi důležité, aby sis dokázal najít čas, kdy budeš jen sám se svými myšlenkami. Jen tehdy jim skutečně porozumíš.

# 11: Zdřímni si. Zdřímnutí si v odpoledních hodinách může mít přímo magické účinky jak na tvou produktivitu, tak na kreativitu.

# 12: Nezanedbávej odpočinek. Ideální by bylo, kdyby sis týdně mohl dopřát 2 dny volna. Pokud to nejde, nevyhnutelně zapracuj alespoň na jednom. Stejně důležité je, aby sis alespoň 2x ročně dopřál minimálně 7 dní volna.

# 13: Sepiš si seznam tvých největších snů. Neustále je budeš mít před sebou a budeš si je připomínat. Začni na nich postupně pracovat a možná ani nebudeš vědět jak, ale postupně se ti začnou jeden po druhém plnit.

# 14: Všechno měj uspořádané. Sotva budeš mít uklizenou mysl, když to u tebe vypadá jako po výbuchu. Samozřejmě, nemusíš mít vše v komínkách, ale jak na pracovním stole, tak i doma bys měl mít pořádek.

# 15: Nauč se říkat ne. Nenuť se dělat věci, se kterými vnitřně nesouhlasíš. Nauč se říct ne vždy, když se ti něco nelíbí. Je to opravdu osvobozující.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]