0

sdílení

15 skvělých aplikací, které by neměly chybět v mobilu žádného cestovatele

Ľubica Mervová / 11. listopadu 2016 / Zajímavosti

Pokud často cestuješ, zbystři, přinášíme ti několik aplikací, které ti mohou cestování zpříjemnit a vyřešit pár náhodných problémů.

 

1. Converter Plus

Kromě peněžní měny ti přepočítá i stupně Celsia na Fahrenheita nebo kila na libry. Tato skvělá matematická appka ti vypočítá dokonce i výšku spropitného, které bys měl v restauraci dát.

Funguje pouze na iOS

converter-plus-best-free-apps

2. Expedia

 

Expedia byla dlouho známá jako stránka na bookování a vyhledávání dovolených a informací o cestování. Její mobilní aplikace je však trochu jiná. Můžeš přes ni natrefit na exkluzivní slevy last-minute ubytování, můžeš si objednat pronájem auta a vyhledávat aktivity v destinaci, ve které se nacházíš.

Funguje na iOS, Android a Windows Phone

Expedia-Windows-App

3. GasBuddy

Pokud cestuješ autem po USA nebo Kanadě, GasBuddy bude tvým skvělým pomocníkem. Pomůže ti najít nejbližší čerpací stanici podle toho, kde se nacházíš a ještě ti i doporučí tu nejlevnější.

Funguje na Android, BlackBerry, iOS a Windows Phone

141229114129-gas-apps-gas-buddy-1024x576

4. TripAdvisor

 

TripAdvisor patří mezi nejlepší aplikace pro cestovatele. Poskytuje recenze hotelů, restaurací a míst v okolí. Obsahuje i fotky nahrané ostatními uživateli, které poskytují reálnější obrázek než zkreslené fotky cestovek a různých promo stránek. TripAdvisor je asi nejvíce obsáhlá aplikace tohoto typu, protože má velmi velkou a aktivní komunitu uživatelů.

Můžeš ho stáhnout na Android, iOS, Nokia, Windows Phonebest-android-apps-valentines-day-TripAdvisor-hotel-flights-130204

5. Hotel Tonight

 

Pokud nepatříš mezi ty, co potřebují mít zamluvený hotel dva měsíce před odjezdem, Hotel Tonight je skvělá aplikace, se kterou seženeš ubytování i na poslední chvíli. Většinou, protože hotely potřebují prodat nezabookované pokoje, jsou i za skvělou cenu. Pokud stále panikaříš, zda bude na dovolené vše tip-top, stáhni si tuto aplikaci pro jistotu, kdyby se něco pokazilo.

Podporuje ji Android, iOS a Windows Phone

Screen-Shot-2013-07-15-at-12.16.49-AM

 

6. iExit

 

Pokud cestuješ autem na dlouhou vzdálenost, iExit ti napoví, jaké služby jsou poblíž dálničních výjezdů. Pokrývá především americké dálnice, zjistí, kde se nacházíš a najde nejbližší dálniční výjezd a nabídne ti seznam restaurací, hotelů, čerpacích stanic či odpočívadel v okolí. Pokud máš nějakou oblíbenou síť restaurací, můžeš si ji přidat do oblíbených a iExit ti dá vědět, pokud se nějaká bude nacházet ve tvé blízkosti. Ušetříš si nervy, že jsi sjel z dálnice příliš brzy, nebo že jsi zapomněl odbočit.

Funguje na Android a iOS

iExit

7. Kayak

Kayak.com nabízí jedny z nejlepších služeb v oblasti letenek. Hlavně pokud hned potřebuješ vědět všechny detaily letu. Staré časy, kdy byl Kayak.com pouze na vyhledávání letů, jsou již pryč. Nyní si můžeš předplatit lety, hotely i pronájem auta. Jako doplněk nabízí služby jako Orbitz a Priceline, aby sis mohl ověřit, zda objednáváš opravdu nejvýhodněji.

Funguje na Android, iOS, Kindle Fire a Windows Phone

kayakapp

8. MenuPages

Když cestuješ autem, občas se stane, že objevíš restauraci přes Google Maps. Nevidíš však jakou mají nabídku a kolik jídla stojí. S MenuPages se dozvíš, zda dáš za kávu dolar nebo půl majetku. Pokud restaurace denně obměňuje své menu, ukáže ti pro představu alespoň to včerejší. Tato aplikace se ti hodí, pokud budeš cestovat po Americe, protože Evropu zatím nepokrývá.

Stáhneš ji na Android a iOS

menupages-420x375

9. OpenTable

OpenTable funguje zejména ve velkých městech v USA, v Kanadě, ale také v Londýně. Pomůže ti najít restaurace, které vyhovují tvým kritériím, ukáže ti otevírací hodiny, recenze a můžeš přímo udělat i rezervaci. Umí ti usnadnit rozhodování hlavně pokud cestuješ po cizích městech.

Funguje na Android, Amazon Fire, BlackBerry, iOS a Windows Phone

opentableapp

10. Orbitz Flights, Hotels, Car

 

Orbitz Flights, Hotels, Cars vyhledávají nejvýhodnější nabídky cestování. Můžeš si je přímo zabookovat. Orbitz appku využívá mnoho lidí na plánování dovolené, stejně jako na last-minute bookování ubytování během cesty.

Stáhneš na Android, iOS, Kindle Fire

best-android-apps-cheap-flights-Orbitz-screenshot-120704

11. Packing Pro

Packing Pro je jediná z aplikací v tomto článku, která je placená. Stojí 2,99 $ a je vytvořena na psaní si seznamu. Pomůže ti pamatovat si, co si máš zabalit a také si značí, co již zabalené máš. Skvěle poslouží i jako důkaz toho, co jsi měl zabalené, pokud by se ti ztratila zavazadla. Nabízí různé typy seznamů podle toho kam a jak cestuješ nebo si můžeš tvořit vlastní seznam potřebných věcí.

Stáhneš ji pouze na iOS

PackingProApp1logo

12. Roadtrippers

Napiš do aplikace odkud vyrážíš, cílovou destinaci, datum cesty a své zájmy a Roadtrippers ti naplánuje skvělý výlet. Najde atrakce, restaurace, muzea, zábavní parky, kempy a leccos jiného. Pokud během cesty najdeš odbočku, kam bys chtěl zajít, jednoduše si ji přidáš a Roadtrippers ti překreslí trasu cesty a najde další věci, co by tě mohly zajímat.

Funguje pro Android a iOS

15884922231_3812385b90_h

13. Skyscanner

Skyscanner ti pomůže najít levné letenky. Můžeš si vybrat nejbližší letiště a zadat jakýkoliv cíl ​​a najde ti nejlepší možnosti. Pak můžeš využít interaktivní graf na vyhledání nejlevnějšího termínu. Se Skyscannerem můžeš výrazně ušetřit a naplánovat si ideální let.

Stáhnout ho můžeš na Android, BlackBerry, iOS a Windows Phone

best-android-apps-cheap-flights-Skyscanner-screenshot-120704 (1)

14. Tripomatic

Tripomatic ti pomůže naplánovat co chceš na dovolené dělat a co chceš vidět. Umí vytvořit denní plány od míst, které je možné v okolí destinace navštívit, po kavárny či restaurace. Tripomatic eviduje více než tisíce atrakcí ve stovkách destinací. Aplikace je propojena s tripomatic.com, takže si můžeš své plány prohlídnout i na velkém monitoru. Mnohé destinace nabízejí i offline obsah jako mapy fotky a průvodců.

Funguje na Android a iOS

Tripomatic-App

15. Numbeo

 

Pokud se teprve chystáš na dovolenou a zjišťuješ si info o jednotlivých zemích, zkus Numbeo. Je to největší světová databáze, kde jednotliví uživatelé přidávají informace o městech a zemích po celém světě. Aktuálně poskytuje informace o životní úrovni v jednotlivých zemích, včetně nákladů na život. Najdeš zde vše od cen ubytování, úrovně zdravotní péče, situace v dopravě, kriminální činnosti až po informace o míře znečištění ovzduší. Primárně funguje jako webstránka numbeo.com.

Tato stránka však má i aplikaci pro Android a iOS

 

Které aplikace nejraději při cestování využíváš ty? Poděl se s námi v komentářích.

b6770572f63be49c3bfa8459d2b3bcc3
zdroj: pcmag.com, zdroj fotografií: PCMag, zdroj titulní fotografie: favim / PCMag
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]