0

sdílení

15 důmyslných psychologických triků, které by měl znát každý

vedelisteze.sk / 6. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Následující psychologické triky ti usnadní život a pomohou ti vyrovnat se se stresujícími situacemi.

 

1. Když se nějaká skupina lidí směje, ostatní lidé se instinktivně dívají směrem ke členům skupiny, ke kterým cítí větší náklonnost (mají je raději).

2.  Při stresových situacích pomáhá žvýkání žvýkačky nebo přežvykování nějakého jídla. Oklameš tak mozek. Bude si myslet, že jelikož právě jíš, nejde o žádnou ohrožující situaci.

3. Když je na tebe někdo naštvaný a ty zůstaneš klidný, pravděpodobně se naštve ještě více. Později se však bude za sebe stydět.

4. Když se někoho na něco zeptáš a on ti odpoví pouze částečně, udržuj oční kontakt a zůstaň ticho. Dotyčný obvykle začne předpokládat, že původní odpověď nebyla dostatečně dobrá, a tak bude pokračovat ve vyprávění.

5. Emocionální výrazy jsou jedním ze způsobů, jak vyvolat pocity. Pokud chceš být šťastný, usmívej se.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku communicating man pexelsfoto: pexels videos

6. Neříkej ani nepiš „myslím si“ nebo „věřím“. Je to předvídatelné a zní to, jako bys neměl dostatek sebedůvěry.

7. Pokud tě čeká nějaké interview, představ si, že jste s osobou, která se tě ptá, staří přátelé. Takto se budeš cítit lépe a tvé pohodlí bude zjevné i navenek.

8. Lidé se budou více těšit na to, že tě znovu uvidí, když budeš na předchozím setkání působit šťastně. 

9. Lidé budou pravděpodobně více souhlasit s nějakou malou laskavostí, když odmítnou větší laskavost nebo první dvě, o které je požádáš.

10. Mnoho fyzických příznaků stresu se shoduje s těmi, které se týkají nadšení a radosti (např. těžký dech, zrychlený tep). Když se na napjatou situaci začneš dívat jako na výzvu, stres se promění v pocit radosti.

11. Většina lidí nezná rozdíl mezi sebejistotou a schopností umět zazářit. Když budeš působit dojmem, že víš, co děláš, lidé se kolem tebe začnou více motat.

foto: pexels.com

12. Pokud pracuješ v oblasti zákaznických služeb, dej si za sebe zrcadlo. Zákazníci budou milejší, protože nikdo nechce vidět sám sebe jako blbce.

13. Když si na nějakém skupinovém jednání a očekáváš, že si tě někdo bude chtít podat, sedni si hned vedle něj. Ztratí tak pocit, že se může cítit bezpečně, když tě slovně napadne. Přinejmenším nebude až tak podlý.

14. Když jdeš na první rande, vezmi svůj protějšek na nějaké vzrušující místo. Později si tě bude díky takovému zážitku spojovat s podmanivým, vzrušujícím pocitem.

15. Když někoho potkáš, zkus si všimnout barvy jeho očí. Lidé tě budou mít díky zvýšené mírně očního kontaktu raději.

zdroj: vedelisteze.sk , zdroj titulní fotografie: pexels.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]