14 změn, které nasměrují tvou životní cestu k úspěchu

Christian Mikláš / 17. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Zvyk je železná košile, ale pokud se ti podaří včas udělat těchto pár změn ve svém životě, čekají tě lepší časy.

Nikdy není pozdě na úspěch. Mnoho známých lidí se dostalo k bohatství a slávě v pokročilých letech svého života. Nejkrásnější roky máš stále před sebou. Důležité je nepromrhat je. Zde je 14 změn v životním stylu, které ti vydláždí cestu za úspěchem.

1. Přestaň kouřit

Pokud jsi začal kouřit, přestaň s tím. Zdravotní dopad, který mělo kouření na tvůj organismus už sice neodčiníš, ale vědci zjistili, že lidé, kteří s kouřením přestanou před čtyřicítkou, mají o 90% nižší riziko smrti z následků kouření než ti, kteří pokračují. Navíc to může výrazně posílit tvou sílu vůle.

foto: pexels.com

2. Jdi spát a vstávej ve stejný čas každý den

Možná je lákavé využít víkend na dospání. Doporučuje se ovšem zalehnout a ráno vstávat v přibližně stejný čas každý den. Pokud si pár dní po sobě déle pospíš, riskuješ, že přenastavíš své biologické hodiny a později přes den budeš unavený. Držení se spánkové rutiny tě může osvobodit od mnoha spánkových poruch.

3. Pravidelně cvič

Jakkoli se začneš hýbat, jakýkoliv sport si vybereš, bude to pro tvé zdraví krok správným směrem. Po třicítce ti začne ubývat svalová hmota. Proto je zejména v tomto období života cvičení důležité. To samozřejmě neznamená, že jindy by ses měl flákat. Snaž se cvičit něco, co tě baví. Pokud tě tvůj trénink omrzí hned druhý den, ničemu to nepomůže.

4. Veď si deník

Asi jsou situace, které by sis raději nechal pro sebe, ale i tyto si zkus zapsat do svého soukromého deníku. Jednoho dne se nad nimi určitě pobavíš, nebo se z nich poučíš. Zapisování myšlenek a pocitů pomáhá z dlouhodobého hlediska zvládat stresové situace.

foto: pexels.com

5. Šetři peníze

Čím dříve začneš šetřit, tím lépe. Na jedné straně si vybuduješ zvyk, který ti usnadní život o pár let později. Na druhé straně, čím déle se budou peníze úročit, tím více na úroku vyděláš.

6. Jdi si za svým snem

Neodkládej cestu za svým snem. Sníš o několika věcech? Důkladně se zamysli a vyber si z nich jednu. Nakonec si rozmysli, co můžeš do konce roku udělat, aby ses ke svému snu přiblížil.

7. Nauč se být šťastný s tím, co máš

Štěstí pochází z vděčnosti. Pokud si více všimneš věcí, které máš, a lidí, kteří tě obklopují a skutečně je oceníš, pocítíš skutečné štěstí. Někteří si uvědomí, co měli, až když to ztratí. Neudělej podobnou chybu.

foto: pexels.com

8. Nesnaž se všem vyhovět

Važ si své energie a nerozdávej ji jen tak komukoliv. Pokud si ji člověk nezaslouží, jednoduše si ji odlož pro sebe nebo pro své blízké. Nauč se říct ne. V konečném důsledku ti to přinese značné množství svobody.

9. Nesrovnávej se s ostatními

Pokud je tvůj přítel, soused nebo sourozenec v něčem lepší, vůbec se tím netrap. Je pravděpodobné, že v něčem jiném za tebou zaostává. Lidé se často snaží působit navenek úspěšněji, než ve skutečnosti jsou. Jediný člověk, se kterým má smysl se porovnávat, je tvé včerejší já.

10. Odpouštěj si

,,Neplač, že zapadlo slunce, neboť ti slzy zabrání vidět hvězdy,“ řekl Albert Einstein. Netrap se svými chybami a odpusť si. Pokud se jimi budeš příliš dlouho trápit, vůbec nebudeš soustředěný a naděláš další chyby. Když šlápneš v životě vedle, analyzuj omyl, pouč se z něj, ale nezapomeň se pohnout dál.

11. Definuj si své hodnoty

Pokud si přesně neurčíš své hodnoty, někdo jiný ti je určí za tebe. Vyhraď si čas na to, aby ses mohl zamyslet nad svým životem. Udělej si seznam ideálně tří prioritních hodnot, kolem kterých chceš, aby se kroutil tvůj život. Následně se zamysli, zda skutečně žiješ podle toho, co jsi napsal. Pokud nežiješ podle svých hodnot, zamysli se, jak to co nejdříve napravit.

foto: pexels.com

12. Každý den hodinu čti

Pokud budeš skutečně číst každý den během celého roku, strávíš celých 15 dní za rok u knih. To je dost času na to, abys absorboval nějaké znalosti, které tě v životě posunou dál.

13. Zbav se zbytečností

Pokud jsi kreativec, jehož inspiruje místnost plná nepořádku, tento bod pravděpodobně není pro tebe. V opačném případě se doporučuje zbavit se všech věcí, které nejsou výslovně praktické, nebo v tobě nevyvolávají radost. Jednou z výhod je, že prázdnější pokoje se snadněji uklízejí. Přeplněné místnosti mohou působit na některé jednotlivce stresujícím dojmem.

14. Nesuď ostatní lidi

Jsme lidé a každý máme své chyby. Tím, že budeš lidi odsuzovat, si nepomůžeš. Zkus místo toho projevit trochu empatie a hned uvidíš, jak bude svět hezčí.

 

zdroj:  businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]