0

sdílení

14 věcí, které dělají úspěšní lidé o víkendu

Henrieta Balázsová / 8. října 2016 / Tools a Produktivita

Forbes zveřejnil seznam čtrnácti aktivit, kterým se o víkendech věnují úspěšní lidé. Necháš se některými inspirovat?

 

Věnuj se rodině a přátelům

Pokud tvoje pracovní doba není zrovna ideální nebo studuješ mimo domov, určitě budeš rád, že volné chvíle můžeš konečně věnovat své rodině.

Dopřej si pohyb

Pokud jsi většinu uplynulého týdne strávil na židli za notebookem nebo shrbený nad knihami, tvé tělo ti bude za jakoukoliv fyzickou aktivitu určitě vděčné. Nemluvě o tom, že na čerstvém vzduchu přijdeš na nové nápady a inspirace mnohem snadněji.

2014-10-23-hipsterpartoftown_1Zdroj: huffingtonpost.com

Oddej se své vášni

Rád maluješ, píšeš poezii, fotíš? Pokud na to nemáš čas přes uspěchaný týden, najdi si alespoň o víkendu čas pro sebe, kdy se naplno oddáš své největší vášni a zálibě.

Cestuj

Výborným restartem pro tvou mysl je určitě i cestování. Nezáleží na tom, jestli toužíš prožít atmosféru již navštíveného místa, nebo objevit něco nového – jde o zážitek.

shutterstock_269260949Zdroj: outboundengine.com

Buď offline

Pokud si nemůžeš dovolit odříznout se od sítě na celý víkend, dopřej si tento luxus alespoň na pár hodin. Určitě to stojí za to.

Věnuj se dobrovolnictví

Možností je opravdu hodně. Můžeš vypomoci v útulku, rozdávat jídlo lidem bez domova či vypomoci kamarádovi v začínající kavárně bez nároku na honorář. Uděláš dobrý skutek a potkáš nové zajímavé lidi.

man-and-dog-1149400_960_720Zdroj: pixabay.com

Stop domácím pracem

Legenda říká, že mezi námi žijí lidé, pro které je úklid určitou formou relaxu. Pokud se tě to týká, považuj tento bod za bezpředmětný. Pokud ne, zkus si úklid naplánovat na některý z pracovních dnů.

Plánuj

Věnuj nějaký čas naplánování si toho, jak bude vypadat tvůj následující týden. Díky plánování budeš mnohem více efektivní.

pen_coffee_notebook_writing_84984_3840x2160Zdroj: wallpaperscraft.com

Jdi do společnosti

Zajdi si s rodinou nebo s přáteli do společnosti. Naplánujte si setkání s lidmi, které jsi dlouho neviděl a rád bys to napravil.

Je čas na kulturu

O víkendech máš možnost vybrat si z velkého množství kulturních akcí, záleží jen na tom, co preferuješ. Právě teď je vhodný čas zajít si do kina, galerie či na koncert.

Setkávej se s novými lidmi

Poznávej se s novými lidmi, kteří mají stejné zájmy, jako ty. Dnes již mnoho firem organizuje i intenzivní víkendová školení nebo workshopy. Spojíš příjemné s užitečným.

Startup Stock PhotosZdroj: pexels.com

Zhodnoť uplynulý týden

Bilancuj a zhodnoť svůj uplynulý týden. Pokud ti něco nevyšlo podle představ, zhodnoť proč, poděkuj za zkušenost a vezmi si ponaučení. Pokud ti naopak něco vyšlo, odměň se za to.

Věnuj se duši

Lahoď své duši a právě o víkendu věnuj více času meditaci či modlitbě. Je jen na tobě, jakou formu si zvolíš.

Dobij si baterky

Nejdůležitější je, aby ses věnoval takovým aktivitám, které ti dobijí baterky. Nech se vést svými pocity, ty tě určitě nezklamou. Užij si víkend naplno!

pixabayZdroj: pixabay.com
Zdroj: thedailypositive.com , zdroj titulní fotografie: rd.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]