14 užitečných doplňků, které tě přenesou do budoucnosti

Vladimír Chott / 23. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: getportals.com / otmtech.com

Představivosti a kreativitě se meze nekladou. To si řekla i skupinka vynálezců a přišli s nápady, které připomínají více budoucnost než současnost.

Levitující stolní lampa

Zdroj: flyte.se

Flyte je bezdrátová lampa připomínající žárovku, která se vznáší nad dřevěnou deskou. Deska má v sobě ukryté magnety, které nadnášejí žárovku. Co je na této lampě působivé, je její životnost. Pokud ji budeš mít denně zapnutou 6 hodin, tvůrci této lampy ti zaručují životnost až 22 let.

Inteligentní bunda, která tě zahřeje

Zdroj: flexwarm.com

Čínská firma Flexwarm přišla s nápadem bundy, která tě při jejím nošení zahřeje. Bunda obsahuje sadu topných těles, jejichž teplotu můžeš ovládat přes aplikaci ve svém smartphonu.

Povrchový sterilizátor

Zdroj: verilux.com

Čistota je základem zdravé kuchyně. To si řekli v americké firmě Verilux a přišli s nástrojem na sterilizaci hlavně kuchyňských potřeb. Toto zařízení dokáže zničit až 99 % škodlivých bakterií a mikroorganismů žijících na jakémkoliv povrchu.

Třístranný skládací Flip Phone

Zdroj: idkul.com

Designér Kristian Ulrich Larsen přišel s nápadem, který mění pohled na smartphony budoucnosti. Jeho Flip Phone se dokáže přetransformovat z klasického SmartOne na displej s klávesnicí, či poslouží jako stojan na sledování videí.

Simultánně překládající bezdrátová sluchátka

Zdroj: waverlylabs.com

Bezdrátová sluchátka Pilot dokážou to, co žádná jiná. V momentě, kdy si je vložíš do uší, dokážou analyzovat mluvené slovo a současně překládat tvou řeč do jiné. S těmito sluchátky se tak domluvíš prakticky kdekoliv na světě.

Kombinace skateboardu a kolečkových bruslí v jednom

Zdroj: kingdomofstyle.typepad.co.uk

S tímto bláznivým nápadem přišla společnost Hammacher. Stačí se do těchto prstencových bruslí postavit a přenést váhu směrem, kterým chceš jet. Za 100 dolarů si tak užiješ spoustu zábavy. Tedy pouze pokud nespadneš.

Solární nabíječka Port

Zdroj: xd-design.com

Tato solární nabíječka představuje jednoduchý způsob, jakým si nabiješ svůj smartphone. Jediné, co k tomu potřebuješ, je volné okno, na které si pomocí speciální přísavky připevníš tuto nabíječku. Můžeš to využít nejen v domácnosti, ale i v autě, či dokonce letadle.

Telefon a bluetooth headset v jednom

Zdroj: mojorno.com

Tento Kambala koncept využívá vícevrstvou polymerovou konstrukci telefonu, který je schopný se ohnout do tvaru, díky kterému si ho jednoduše založíš do ucha.

Skener, který ti ukáže složení tvých potravin

Zdroj: tellspec.com

Tento skener od společnosti Tellspec dokáže identifikovat potraviny a zjistit jejich složení. Zařízení si jednoduše spáruješ se svým smartphonem a displej ti ukáže výsledek. Na jedno nabití zvládne více než 1200 skenování a váží jen 136 gramů.

Neuvěřitelně ohebný smartphone

Zdroj: getportals.com

Portal je smartphone, který se dokáže ohnout neuvěřitelným způsobem. Využití tohoto smartphonu lze nalézt hlavně ve sportu. Portal si připneš na zápěstí a můžeš se bezstarostně věnovat cvičení.

Přenosný skener obrázků

Zdroj: yankodesign.com

S tímto Copy & Paste skenerem si jednoduše oskenuješ obrázek, který tě zaujal, a stejným skenerem si ho pak i vytiskneš. Tento koncept získal v roce 2013 ocenění Red Dot Award za design.

Smartphone s realistickým zobrazováním počasí

Zdroj: yankodesign.com

Tento Window Phone ti dokonale zobrazí aktuální počasí na tvém displeji. Díky tomu už budeš vždy vědět, jak se obléci.

Elektronické pero se senzorem

Zdroj: otmtech.com

Toto elektronické pero Phree pen spolupracuje s tvým smartphonem. Obsahuje senzor, díky kterému dokážeš psát na jakýkoliv povrch. Vše, co s tímto perem napíšeš nebo nakreslíš, se uloží do tvého smartphonu nebo počítače. Toto pero využiješ v situacích, kdy si potřebuješ něco rychle zapsat a nemáš u sebe papír.

Konvice budoucnosti

 

Zdroj: kickstarter.com

Tato futuristická konvice MIITO vznikla jako německý startup. Prostřednictvím známé crowdfuningové stránky Kickstarter se tvůrcům tohoto projektu podařilo vysbírat přes 800 tisíc eur. Touto konvicí si dokážeš ohřát jakékoli jídlo nebo pití a ušetříš tím čas a energie.

Zdroj:  brightside.me

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]