0

sdílení

14 úžasných gadgetů, kterým neuvěříš, že existují

Ľubica Mervová / 13. listopadu 2016 / Zajímavosti

Nástroje a technologie, které nám jakkoli usnadní a zpříjemní život, jsou v současnosti velkým trendem. Při snaze vyvinout něco takového lidé často přicházejí se zvláštními vynálezy. Mnohé z nich byly při uvedení na trh přijaté skepticky, časem se z nich však staly věci, které se vyplatí koupit. Naopak některé zůstaly nadále zbytečnými hloupostmi, které nikdy potřebovat ani používat nebudeš. Abys viděl, kam je svět technologií schopen zajít, ukážeme ti několik nástrojů, které reálně existují.

 

Quirky Egg Minder

Tento divný stojan na vajíčka řeší odvěkou otázku: „Proč můj stojan na vajíčka nemůže být připojen na internet?“ Nástroj je propojen s tvým smartphonem a oznámí ti, když ti vejce dochází (protože sám to neuvidíš). LED světla na boku stojanu ti zase řeknou, kterému vajíčku končí datum spotřeby nejdříve. Tento šikovný must-have nástroj stojí na Amazonu pouze 13 $. No nekoup to …

Quirk-egg-minder

Hidrate Spark

Hidrate Spark je jedna z mnoha smart lahví na vodu, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel a mají převážně stejné funkce. Spáruješ ji přes Bluetooth se smartphonem a ona tě bude udržovat hydratovaného. Abychom byli fér, tato láhev má alespoň pěkný design, a když zjistí, že by ses měl napít, pěkně svítí. Ale platit 55 $, abys věděl, kdy se máš napít, je trošku mimo. Zejména když si na to můžeš stáhnout aplikace, které jsou zdarma.

HIDRO-spark

Brita – džbán s nekonečným připojením na wifi

Technologické společnosti jsou asi nějak zatíženy na vodu. Džbán Brita za 45 $ se prohlašuje za „budoucnost hydratace“. Funguje jako leckterý jiný Brita džbán, jediný rozdíl je, že tě upozorní, kdy je třeba vyměnit filtr. Když se tak stane, automaticky objedná na Amazonu filtr za 6 $. Tato technologie typu „jsem příliš líný přijmout jakoukoliv odpovědnost“ však bude určitě dobrým byznysem, i když myšlenka automatizovaného obchodu je trochu nenasytná.

brita-infinity-wifi-connected-pitcher

Kuvée Bottle

Kuvée láhev na víno má WiFi připojení a dotykový display, který letos v crowdfundingu vybral 6 milionů dolarů na financování. Pracuje s vybraným množstvím vinných kazet. Display ti ukáže různé zajímavosti o víně, které piješ.

KUVE-bottle

Hatch 

Ano, existují i ​​dětské smart věci. Pokud dáš dítě na přebalovací podložku Hatch, máš přehled o jeho hmotnosti, výměně plenek, příjmu potravy, … Tyto informace přicházejí do související aplikace. Pokud potřebuješ, můžeš tato data sdílet s pediatrem. Není to sice úplně zbytečné, zvláště pokud máš nemocné dítě nebo trpí různými alergiemi, ale cena tohoto zařízení je 250 $.

hatch-baby-smart-changing-pad

Onvi Prophix

Onvi Prophix není jediný smart zubní kartáček. Lze ho napojit na aplikaci, která ti mimo jiné ukáže fotky a živé video z vnitřku úst. Má na to 10 megapixelový fotoaparát vestavěný do kartáčku. Pokud máš závažný zubní problém, můžeš si ho za 400 $ objednat nebo třeba zajít k zubaři.

onvi-PROPHIX

Flosstime

Ve 21. století je tu novinka v zubní hygieně: Flosstime. Je to šikovný dávkovač zubní nitě, který si doma připevníš na zrcadlo v koupelně. Při poklepání ti vyleze 45 cm zubní nitě. Hlavní myšlenkou je, abys tento stroj měl na očích stále, když se nacházíš v koupelně a dodržoval dentální hygienu. Pokud už nic jiného, ​​tento přístroj má potenciál alespoň v dětské verzi. Na prodej bude koncem tohoto roku.

flosstime

Juicero

Juicero je odšťavňovací systém za 700 dolarů, který ti neudělá džus, pokud máš odpojenou WiFi. Pokud tě to neděsí, můžeš si ho objednat. Není to sice nejlevnější odšťavňovač, přesto by mohla jeho cena časem klesat.

juicer

Flatev

Flatev je přístroj na tortilly. Do stroje podobného topinkovači vložíš tortilly, stiskneš tlačítko a stane se zázrak. Prodávat se bude v srpnu 2017 za 437 $ za balení, 8 kusů tobolek v balení za 6 $. Tento projekt vybral na Kickstarteru 136 000 $.

flatev

HapiFork

Tato smart vidlička je napojena na Bluetooth a vibruje když cítí, že budeš jíst příliš rychle. Zní to sice šíleně, ale snaží se zabránit reálnému problému. Její cena je 70 $.

hapifork

Oombrella

Pokud také zapomínáš deštníky, Oombrella ti umí poslat svou poslední polohu, pokud ji nebudeš umět najít. Také ti na mobil pošle výstrahu před počasím, což je zcela zbytečné, neboť aplikací o počasí je několik. Tento deštník stojí 80 $.

oombrella

Belty Good Vibes

Druhý smart pásek od francouzského startupu Emiota slouží jako jakýsi kožený fitness tracker. Po spárování s aplikací vibruje vždy, když sedíš příliš dlouho, nestojíš vzpřímeně, piješ málo vody, … Emiota ho chce prodávat od prosince a stát bude od 395 $.

belt-good-vibes

Furbo

Existují různé kamery a zařízení na sledování domácích mazlíčků, Furbo se však liší tím, že z něj můžeš na dálku vystřelovat pamlsky přes tvůj smartphone. Má oboustranné vysílačky, které ti umožňují k tvému mazlíčkovi mluvit a pošle upozornění, pokud zaznamená štěkání. Přes Indiegogo na toto zařízení vybrali 500 000 $ a na Amazonu se začal prodávat 13. září za 139 $.

Furbo

Bruno

Tento odpadkový koš za 140 dolarů musíš každý měsíc nabít. Také potřebuje vlastní sáčky, aby fungoval, což je poměrně nepraktické. V dolní části nádoby je malý vakuový otvor, který vcucne jakékoli drobky, vlasy nebo jiný drobný odpad ze země, čili už nemusíš používat koště a lopatku.

bruno
Zdroj článku a fotografií: www.businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]