14 důvodů, proč cestovat, dokud jsi ještě mladý

Henrieta Balázsová / 27. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Bez ohledu na to, zda jsi ještě student nebo již pracuješ, cestování by v mládí mělo být jednou z tvých priorit, a to nejen kvůli poznání nových zemí a kultur. Cestování totiž pomáhá zlepšovat tvé dovednosti a získávat různé zážitky, které ti nedá žádná škola ani kniha. Zde je 14 důvodů, pro které bys toho měl nejvíce procestovat ještě během svého mládí.

1: Získáš nezávislost

Především v případě, že cestuješ sám, jsi nucen naučit se postarat sám o sebe a řešit všechny vzniklé problémy samostatně. Je to zkušenost, která ti dá do dalších etap tvého života opravdu hodně.

2: Ušetříš peníze

Je přirozené, že nároky člověka s přibývajícím věkem stoupají, a to opravdu v každé oblasti. Když jsi mladý, je ti jedno, kde spíš, nevadí ti ani auto či levný hostel. S přibývajícím věkem však budeš náročnější a na výběr hotelu budeš dbát více, což je však samozřejmě spojeno s vyšší finanční náročností.

Zdroj: rebloggy.com

3: Únik od stresu

Není tajemstvím, že generace mezi 18. – 35. rokem života dnes patří k těm nejvíce vystresovaným. Menší „únik z reality“ ve formě cestování ti tedy určitě přijde vhod a přivede tě na jiné myšlenky.

4: Fyzická zdatnost

Řada lidí má v plánu celé období svého produktivního věku propracovat a „zábavu“ si užívat ve stáří. Samozřejmě, není to nemožné, ale šedesátník zdolávající hory, potápějící se v oceánu nebo skákající bungee jumping na exotické dovolené je spíše výjimkou. Využij čas, kdy jsi v nejlepší formě.

5: Uvědomuješ si nevyzpytatelnost života

Určitě jsou stovky věcí, které bys chtěl zažít. Nikdo zde však nebude věčně, tak proč bys neměl začít ihned? Život je příliš krátký a nemůžeš vědět, co bude za týden, měsíc či  rok. Vezmi si proto batoh a vydej se na cesty ihned.

6: Získání znalostí, které ti nedá žádná škola

Při cestování si můžeš skvěle vytříbit mnohé ze svých znalostí a dovedností, které by ses nenaučil v žádné škole. Poznáš nové kultury a tvůj všeobecný rozhled bude nesrovnatelný s vrstevníky, kteří v cestování svou zálibu nevidí.

Zdroj: pexels.com

7: Najdeš sám sebe

Pokud máš problém s tím, že nevíš, kam tvůj život směřuje nebo ti dělá starosti nějaké závažné rozhodnutí, díky cestování uvidíš mnoho věcí z jiného úhlu pohledu. Během cest budeš inspirovaný novými místy a novými lidmi. To ti může pomoci objevit odpovědi, které jsi dosud přehlížel.

8: Naučíš se hospodařit s penězi

Cestování není jen příležitostí získat nové zkušenosti, ale i možností, jak se naučit zacházet s penězi. Naučíš se utrácet jen tolik, kolik máš opravdu k dispozici.

9: Objevuj nová místa předtím, než budou postižena klimatickými změnami

Jak víš, naše planeta se neustále otepluje, což časem způsobí to, že mnohá místa nebudou vypadat tak, jak vypadají dnes. Cestování by ses také proto měl oddat co nejdříve.

10: Žádné závazky

Samozřejmě, nic není nemožné, ale na několikaměsíční road trip nebo cestu kolem světa se mnohem snadněji vydáš v případě, že jsi bez jakýchkoliv závazků. Proto, pokud máš v plánu usadit se a založit si rodinu, splň si své cestovatelské sny ještě předtím, než budeš zatížen rodinným rozpočtem či dětmi.

Zdroj: pixabay.com

Při cestování poznáváš novou zemi využitím všech svých smyslů. Můžeš se dotknout jejích nejvzácnějších památek, ochutnat národní kuchyni či popovídat si s domácími. Takovou možnost ti nedá žádná kniha nebo cestovatelský dokument.

12: Máš dostatek času

Je vysoce pravděpodobné, že s přibývajícím věkem ti budou přibývat i pracovní povinnosti, které nebudeš moci na několik týdnů či měsíců jen tak odložit. Dovolená, dokud ti to časové možnosti dovolují.

13: Jsi zdravý

V mládí se obvykle těšíš nejlepšímu zdraví a tvé tělo se také nejsnáze adaptuje na změny. Sám si toho nejlépe všimneš například při přechodech do jiných časových pásem.

14: Získáš nové přátele

Na cestách určitě potkáš mnoho svých vrstevníků. Získáš si tak nové přátele po celém světě, se kterými se nikdy a nikde nebudeš cítit sám.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]