0

sdílení

13 bláznivých věcí, kterým Elon Musk věří

Simona Hanzelová / 2. února 2017 / Business

zdroj: media2.s-nbcnews.com

Výkonný ředitel Tesly a SpaceX má skutečně zajímavý pohled na lidi a okolní svět. Jen tuto neděli se na Reddit podělil o svůj 4fázový plán na kolonizaci Marsu. Zde je výběr 13 nejlepších perel, které tento velký muž své doby zatím řekl.

 

Musk řekl, že chce začít posílat lidi na Mars do roku 2024. Orbitální setkání Země a Marsu je každých 26 měsíců. Další bude v roce 2018 a po něm v roce 2020. Pokud tedy půjde vše podle plánu, SpaceX začne vysílat lidi v roce 2024, a ti přijdou na Mars v roce 2025.

1

Má dokonce sdílenou vizi pro vládu na Marsu, a tou je přímá demokracie, kde by lidé přímo hlasovali ohledně záležitostí a problémů.

2

A nejde mu jen o to, aby lidé dokázali přežít na Marsu. Chce vytvořit opravdu prosperující místo.

3
V září Musk řekl, že lidé, kteří absolvují první cestu na Mars, by měli být připraveni zemřít. Risk selhání je totiž obrovský a nebude žádný jiný způsob, jakým by se dal obejít.
4

Dodal však, že zemřít ve vesmíru nemusí být nutně špatná věc. Jak sám řekl, pokud si můžeš vybrat místo, kde umřeš, Mars není velmi špatný nápad.

5

Co se týče aféry selhání autopilota, Musk řekl, že odrazování lidí od používání samojezdících aut je totéž, jako je zabít. Poukázal na smrtící počet nehod (1,2 milionu), které jsou ročně zapříčiněny právě lidmi. Proto si myslí, že odrazování lidí od používání autonomní technologie je totéž, jako byste je sami zabili.

6

Šanci způsobit havárii samojezdícím autem porovnal k šanci zůstat uvízlý ve výtahu. Na otázku, zda by Tesla přijala odpovědnost za nehody způsobené autopilotem, odpověděl záporně – je to totéž jako uvíznout ve výtahu. Berou výtahové společnosti odpovědnost na sebe v případě, že v jednom z nich uvíznete? Ne.

7

Pokud nepřemýšlí nad tím, jak poslat lidi na Mars, pravidelně debatuje o tom, zda lidé opravdu existují ve videohře jiné civilizace. Se svým bratrem údajně strávil tolik času debatováním o tomto tématu, až se z něj stala při některých volnočasových aktivitách tabu.

8

Debata však podle něj stojí za to, protože je dost velká šance, že opravdu spíše existujeme v simulaci než ve skutečné realitě.

9

Ve skutečnosti by lidé měli doufat, že žijeme v jakési simulaci, protože pokud ne, tak se některé věci pro nás mohou vyvinout velmi špatně. Např. by civilizace přestala existovat v důsledku přírodní katastrofy, která by ji vymazala z povrchu Země.

10

Výkonný ředitel Tesly si myslí, že lidé už jsou kyborgové. Naše schopnosti prezentovat se digitálně přes e-mail a sociální média nám dávají supersíly, jakými kyborg disponuje. Máme větší moc než prezident USA před 20 lety. Můžeme odpovědět na jakoukoli otázku, udělat videokonferenci leckde, leckdy. Můžeme okamžitě poslat zprávy milionům lidí. Neuvěřitelné věci.

11

Toto srovnání s kyborgy bychom měli posunout dále a přidat tzv.digitální vrstvu inteligence do našeho mozku, aby se z nás nestali pouze sluhové umělé inteligence. Tato vrstva by nám umožnila stát se symbionty.

12

Musk považuje umělou inteligenci za největší ohrožení lidstva. Proto bychom s ní měli být velmi opatrní a vytvořit jisté nadnárodní regulace s dohledem, ať už na národní nebo mezinárodní úrovni, jen abychom neudělali něco hloupého. S umělou inteligencí totiž přivoláváme démony.

13

Lidé si o něm myslí leccos. Jedna skupina říká, že je blázen. Druhá si myslí, že je čistý génius. Podle mě je z každého trochu. Je však jedno, co si o jeho myšlenkách myslíš, každá jedna totiž stojí za slyšení.

zdroj: businessinsider.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]