12 největších žroutů energie

Henrieta Balázsová / 10. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Demotivace, ztráta energie, nedostatek nových nápadů. I s tímto se můžeš setkat, pokud upřeš svou pozornost nesprávným směrem. Toto je 12 největších požíračů tvého časi a energie.

Čekáš na inspiraci

To, že čekáš na nové nápady a inspiraci neznamená, že jsi bezmocný. Využij čas produktivně a věnuj svou pozornost něčemu, co opravdu stojí zato.

girl-backpack-thinking-sunset-field-fence

Zdroj: firstredeemer.com

Nemáš určené priority

Pokud si nestanovíš své priority, snadno se ti stane, že tvůj čas ti ukradnou méně důležité (resp. zcela zbytečné) věci. Stanov si 2-3 cíle, na kterých budeš aktivně a tvrdě pracovat. Vše ostatní řeš jen okrajově.

Odmítáš cizí pomoc

Ano, pocit z dobře a samostatně vykonané práce je výborný. Nenech se jím však zaslepit a pokud ti někdo nabízí pomoc (především v oblasti, v níž ještě nejsi úplně doma), přijmi ji. Ušetřený čas tak můžeš investovat do dalších důležitých úkolů. Samozřejmě však musíš umět rozeznat, kdy je nabízena pomoc opravdu nezištná.

Couple Having an Argument

Zdroj: huffingtonpost.com

Příliš dbáš na názory druhých

Možná znáš pocit, když bys chtěl něco udělat, ale obáváš se, protože: „Co na to řeknou druzí?“  Pokud jde skutečně o tvůj sen a jsi o něm přesvědčen, na názory druhých lidí nehleď. Pokud nejde o opravdu konstruktivní kritiku od zkušeného člověka, která má hlavu a patu, hoď to za hlavu. Jednou si za to poděkuješ.

Máš strach ze selhání

Selhání se ve většině případů bere jako něco velmi negativního. Překonej v sobě tento předsudek a uvědom si, že není vítěze, který nikdy neprohrál. Každé selhání znamená novou zkušenost, novou příležitost a novou šanci. Selhání není konec, je to nový začátek.

Nežiješ svůj život

Důležité je následovat své sny, ne sny jiných o tobě. Mnoho lidí zjistí, že žili život někoho jiného až po mnoha letech – nedovol, aby se něco podobného stalo i sobě.

Příliš si stěžuješ

Nehledáš způsoby, jak by se něco dalo, ale důvody, proč to nepůjde. Ve všem vidíš něco negativního a špatného. Přestože neustálé stěžování si je jeden z největších a nejhorších žroutů tvého času a energie, dá se s tím pracovat. Zkus se zaměřit na dobré věci ve svém životě, za které jsi vděčný a odraz se od nich.

mask-389940_960_720

Zdroj: pixabay.com

Máš hodně nedokončených úkolů

Neumíš říci ne, a proto se ti nové úkoly jen hromadí. Obírají tě o čas a pozornost, protože neustále zaměstnávají mozek myšlenkami na nedokončenou práci. Řekni tomu rázně stop, jinak z tohoto bludného kruhu nikdy nevyjdeš.

Snažíš se každému vyhovět

Snažíš se vyhovět rodičům, šéfovi, kolegům, spolužákům, sourozencům, sousedům … Je však důležité vědět, že nikdy nevyhovíš každému a nejdůležitější je, abys vyhověl sám sobě. Lidé do našich životů přicházejí a odcházejí, strávit celý život musíš jen sám se sebou. Pokud sám sebe budeš stavět na poslední místo, věř, že to bude dost otravná existence.

1-main-image

Zdroj: menstylefashion.com

Porovnáváš se s druhými

Každý z nás je jedinečný a každý má talent na něco jiného. Ty nikdy nebudeš jako někdo jiný a nikdo nebude nikdy jako ty. Nikdy. Proto neztrácej svůj čas tím, že se budeš s kýmkoliv porovnávat, protože jsi unikát.

Opakuješ stejné chyby

Nikdo neříká, že pokud to nevyšlo jednou a ty to uděláš stejně i podruhé, nevyjde to. Zde jde o schopnost určit chybu, analyzovat ji a hlavně se jí v budoucnu vyhnout.

Jsi perfekcionista

Nemusíš být ve všem nejlepší. Není důležité, aby byl výsledek dokonalý, podstatné je, abys ho dosáhl efektivně.

Zdroj: visual.ly

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]