0

sdílení

12 denní vánoční výzva

Henrieta Balázsová / 12. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Ani jsme se nenadáli a jsou tu opět. Jsou však Vánoce stále svátky radosti a klidu? Pokud o tom někdy také pochybuješ, tato 12 denní výzva je pro tebe jako stvořená. Přečti si 12 tipů, se kterými se pro tebe toto období opět stane výjimečným.

 

Den 1: Vánoční úklid trochu jinak

Pokud pro tebe vánoční úklid byl poslední roky jen „povinnou jízdou“, letos to tak být nemusí. Tentokrát se při úklidu soustřeď na věci, které již nepotřebuješ, ale stále jsou v dobrém stavu – jak oblečení, tak domácí potřeby. Vytříď je do pytlů a zajdi s nimi do charity nebo do libovolného sdružení, jehož záslužnou činnost obdivuješ.

Den2: Zlepši někomu náladu kávou

Máš cestou do práce možnost koupit si kávu v drive-in? Pokud ano, zaplať ji někomu, kdo stojí v autě za tebou. Pokud ne, jako alternativa poslouží i automat na kávu na čerpací stanici – nech v něm dostatečný kredit pro někoho, kdo na ni po tobě dostane chuť.

Den 3: Obnov staré kontakty

Myslíš v posledním období příliš často na někoho, s kým už téměř vůbec nejsi v kontaktu? Ber to jako znamení, že se mu máš ozvat. Nezáleží na tom, jestli to bude rodinný příslušník nebo starý přítel – určitě ho potěšíš. Na obnovení starého pouta není nikdy pozdě.

Den 4: Zásob lokálními výrobky

Lokální výrobci to u nás vůbec nemají lehké, tvoje podpora pro ně proto bude velkým darem. Jistě, nákup lokálních výrobků zatíží tvůj rozpočet o něco víc, ale odměnou ti bude vánoční stůl plný chutných a kvalitních dobrot.

dddqherve04-ben-whiteZdroj: unsplash.com

Den 5: Nic nenechávej na poslední chvíli 

Víme, jak nás věci, které jsme si nechali na poslední chvíli, dokáží připravit o radost. Letos jim to nedovol! Vyhraď si dnešní den na to, že popřemýšlíš nad všemi „hrozbami“. Nestihl si loni koupit dárky podle tvých představ? Přemýšlej nad těmi vhodnými už dnes! 23. prosince může být totiž už opravdu pozdě. Podobným způsobem eliminuj všechny nástrahy, které na tebe čekají.

Den 6: Daruj něco milého lidem, kteří se o tebe starají celý rok

A i tak jsou mnohdy „neviditelní“. Může to být např. tvá pošťačka nebo popeláři. Nech jim na nějakém viditelném místě lístek s nápisem „Děkuji Vám za Vaši celoroční práci“ a připoj láhev kvalitního vína nebo dobrou čokoládu. Právě tito lidé pracují celoročně, i v těch nejhorších podmínkách, a takový milý dar je jistě velmi příjemně překvapí.

Den 7: Pomoz zvířecímu útulku

I zvířata potřebují naši lásku a pozornost. Některá však štěstí na milujícího pana neměla. Pomoz útulku ve svém okolí – nemusí jít výslovně o finanční dar, svůj účel určitě splní i staré deky, hračky či strava.

Den 8: Neignoruj lidi bez domova

Možná se ptáš, co to pomůže, pokud přispěješ pouze 1x ročně. Pravda je však taková, že mnoho bezdomovců žije z darů shromážděných v předvánočním období několik dalších měsíců. Neváhej proto darovat něco, co je pro tebe možná jen drobeček, ale pro někoho obrovský dar.

jp5rutrnaes-mark-rabeZdroj: unsplash.com

Den9: Popřemýšlej, jestli někdo v tvém okolí nepotřebuje pomoc

Je například tvá babička dostatečně vitální na to, aby zvládala vánoční přípravy sama? Nepotěšil by sousedy, kteří možná prožívají těžké období, nějaký domácí koláč? Nepotřebuje tvůj vytížený kolega pomoc při výběru dárků? Pomoz někomu, kdo to potřebuje.

Den 10: Rotešli vánoční pohledy

Možná se ptáš – pohlednice v takové „virtuální“ době? Ano! Právě takovým „retro“ způsobem své nejbližší opravdu potěšíš. Mail spolu s ostatními upadne do zapomnění, ale pohlednice zůstane v paměti tvých blízkých ještě opravdu dlouho.

Den 11: Největším darem je tvůj čas

Dnes si naplánuj, koho a kdy během vánočních svátků navštívíš. Největším darem totiž není nic materiálního, ale tvůj čas, který si dokážeš vyhradit na své blízké.

Den 12: Dopřej si zasloužený odpočinek

Blahopřejeme, dostal ses na konec výzvy! Máš za sebou obrovský kus cesty sestávající z dobrých skutků. Udělal jsi radost mnoha lidem, tak dnes si ji dopřej ty. Vychutnej si zasloužený odpočinek – je to jen na tobě!

pexels-photo-194925Zdroj: pexels.com
Zdroj:  thedailypositive.com , zdroj titulní fotografie: pexels.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]