0

sdílení

11 tipů, jak být úspěšnou ženou nejen v byznysu

Mariana Murínová / 14. ledna 2017 / Business

zdroj: Sofeminine.co.uk

Úspěchu se dá naučit. V těchto 11 pravidlech jsou zahrnuty nejčastější zvyky úspěšných žen v byznysu. Díky nim pochopíš, že být úspěšnou ženou je někdy jen o malých krocích.

 

 1. Najdi si čas pro sebe – Možná ti to zní jako iracionální ráda, ale právě nejčastější chyba, kterou děláme při budování úspěchu, je to, že zapomínáme na sebe a svůj odpočinek. Čas, který věnuješ sobě či svým koníčkům je nejlépe investovaný čas, protože ti přinese nový vítr do plachet, odpočinek a nové myšlenky. Proto si při plánování svého dne nezapomeň najít chvíli pro sebe.
 2. Motivuj se – Nikdo jiný to za tebe neudělá. Vytyč si své cíle, to, čeho chceš dosáhnout a jdi za tím. Ať už je tvým cílem přečíst 50 knih nebo vybudovat velkou společnost. Vždy si stanov cíle a denně se motivuj jich dosahovat. A když jich dosáhneš, posuň si laťku zase o něco výše. „Tvé cíle musí být tak velké, aby tě ráno vytáhly z postele.“
Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim žena reading
pinterest.com
 1. Vzdělávej se – Investuj peníze do svého vzdělávání. Nemusíš kvůli tomu vypisovat přihlášku na nejbližší vysokou školu. Investuj do kurzů, které ti zvýší kvalifikaci, naučí tě nové dovednosti, kterou potřebuješ nebo si kup knihy, které ti pomohou s tvým byznysem. Nebo se přihlaš na jazykový kurz a díky tomu můžeš své podnikání rozšířit i za hranice (nejen svých možností).
 2. Netýrej se výčitkami – Tento bod je velmi trefný zejména pro ženy, které již mají své potomstvo. Při budování svého úspěchu trávíme hodně času v práci, kde máme pocit viny, že nejsme se svými dětmi, a pokud trávíme čas doma s dětmi, máme pocit, že bychom měly více pracovat. Koloběh těchto výčitek bývá někdy nekonečný. Moje rada zní: přijmi to. Vyhraď si čas na práci, kdy se věnuješ své práci a soustřeď se na ni a zároveň si vyhraď čas, který věnuješ dětem a tehdy se věnuj jen a jen jim.
 3. Buď zdravá – Pokud nám někdo řekne „zdravý životní styl“, představujeme si jak nás nutí každé ráno zvedat 100 kilové závaží a jak na večeři dostaneme jen mrkev. Žít zdravě znamená především myslet zdravě. Samozřejmě, že si můžeš dopřát i sladké a opravdu nemusíš chodit do posilovny, důležité je však změnit své myšlení. Protože zdravé tělo je základem každého úspěchu.
pexels-photo
pexels.com
 1. Buď finančně svobodná – Každá úspěšná žena má udělaný rozpočet a přesně ví, s jakým budgetem disponuje. Největší chyba, kterou můžeš udělat, je žít nad rámec svého rozpočtu.
 2. Usmívej se – Úsměv je největší dar, který nám osud nadělil. Upřímný úsměv v nás vyvolává pozitivní pocity, které nám nejenže rozjasní den, ale také prolomí ledy v rozhovorech a ty se pak nesou v příjemnějších tónech. Úspěšná žena umí úsměv použít na zpříjemnění atmosféry a díky němu je častokrát úspěšnější i v pracovní oblasti.
 3. Žij naplno – Úspěch neznamená jen vysoký pracovní post, je to především možnost dělat to, co mě baví, když to dělat chci a pokud ne, tak si můžu dopřát i odpočinek. S tímto vším úspěšná žena počítá a ráda si dopřeje odpočinek, čas pro sebe či pro rodinu.
Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim žena
favim.com
 1. Stanov si cíl – Ať je představa tvého úspěchu jakákoliv, bez plánu, jak toho dosáhnout, je to jen sen. Cíl musíš mít jasně stanoven, vytvořit pro něj plán a určit si termín jeho dosažení. Napiš si jej na papír a denně kontroluj tvůj posun k němu.
 2. Oslavuj úspěchy – Každý úspěch, kterého na své cestě dosáhneš, ať už malý nebo velký, oslav. Dopřej si radost, protože za ním stojí hodně času a úsilí. A vždy, když máš těžký den nebo chuť se vzdát, vzpomeň si na své úspěchy.
 3. Pomáhej – To, co z nás dělá lidi, je naše schopnost pomoci Než dosáhneš svého cíle, musíš překonat mnoho překážek, se kterými ti hodně lidí pomůže. Dobro, které dostaneš, předej dál – i ty nezištně pomz ostatním.
Zdroj článku: dailyfemme.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]