0

sdílení

11 faktů o Billu Gatesovi, které ukazují jeho obyčejnou lidskou stránku

Simona Hanzelová / 20. února 2017 / Zajímavosti

Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft a jeden z nejbohatších lidí této planety, si během svého života vybudoval zejména pověst přísného manažera, počítačového génia a filantropa. Následující řádky tě však přesvědčí, že i Bill Gates je pouze obyčejný člověk, který má radost z mytí nádobí. 

 

1. Mladý Bill Gates byl na střední škole pověřen, aby na školním počítači vytvořil rozvrh hodin. Gates se této příležitosti chopil opravdu šibalsky a postaral se o to, aby se s ním ve třídě ocitly všechny dívky, o které měl zájem.

zdroj: static6.businessinsider.com

2. Během studia na Harvardu nikdy nechodil na hodiny, na které byl zapsán. Objevil se pouze na těch kurzech, na které měl zrovna náladu.

zdroj: static5.businessinsider.com

3. Bill Gates už jako dvacetiletý student Harvardu přišel s působivým řešením takzvaného problému uspořádání palačinek, matematického problému, nad kterým matematici přemýšleli více než třicet let. Gatesovo řešení bylo dokonce zveřejněno v akademických novinách, avšak Gatese to nezajímalo, a z univerzity odešel, aby založil Microsoft.

zdroj: static5.businessinsider.com

4. Bill Gates byl známý tím, že měl rád bláznivou jízdu kolem pouště u Albuquerque, v blízkosti prvních kanceláří společnosti Microsoft. Jednou si dokonce půjčil Porsche 928, které tak zničil, že jeho následná oprava trvala rok.

zdroj: static5.businessinsider.com

5. Na cestě z Albuquerque do Seattlu dostal Bill Gates ve svém Porsche 911 tři pokuty za rychlost, z toho dvě od stejného policisty.

zdroj: static6.businessinsider.com

6. Bill Gates si zapamatoval SPZ svých zaměstnanců, aby měl přehled o jejich příchodech a odchodech.

zdroj: static2.businessinsider.com

7. Gates byl až takový obrovský fanoušek „windowsácké“ hry Miny, že si ji musel ze svého počítače odinstalovat, protože mu bránila v jeho produktivitě.

zdroj: static2.businessinsider.com

8. V roce 1990 byla společnost Microsoft známá, prosperující společnost, avšak přesto její zaměstnanci, včetně Billa Gatese, létali na pracovní cesty komerčními linkami. Až později si Bill Gates koupil soukromé letadlo.

zdroj: static3.businessinsider.com

9. Bill Gates má rád, když může po večeři sám umýt nádobí.

zdroj: static6.businessinsider.com

10. Během jednoho rozhovoru se Gates zamkl v koupelně a odmítal z ní vyjít, dokud se mu reportér neomluvil za to, že ho svými otázkami popichoval.

zdroj: static4.businessinsider.com

11. Gates během interview z roku 1994 s reportérkou CBS Connie Chung předvedl svou schopnost jediným skokem přeskočit židli.

 zdroj: youtube.com
zdroj článku:  businessinsider.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]