10 zvyků, které podpoří tvou inteligenci

Henrieta Balázsová / 5. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: unsplash.com

Inteligenci sice není možné získat „násilím“, zato je možné starat se o ni a neustále ji rozvíjet. Pokud pro sebe chceš něco udělat, snaž se do svého života zapojit těchto 10 zvyků. Nejenže se budeš cítit lépe, ale poroste i tvá inteligence.

# 1: Pozoruj

Nepodceňuj všímavost. Vidět totiž neznamená pozorovat. Inteligentní člověk se dívá, ale zároveň to, co vidí, analyzuje. Nikdy přece nevíš, kdy se ti co může hodit.

# 2: Uč se

Učení se je celoživotním procesem, který pro inteligentního člověka nekončí nikdy. Snaž se co nejvíce číst a nikdy se nepřestávej „sytit“ novými informacemi. Na světě je toho přece tolik, co se můžeme naučit – stačí jen chtít.

# 3: Poslouchej

Neustále buď ve střehu a poslouchej lidi kolem sebe, mnohdy se můžeš dozvědět něco, co později využiješ pro sebe. Lidé tě mohou také podnítit a inspirovat k novým činům. Poslouchej všechno kolem tebe, nejen lidi, ale i zvuky přírody a nové druhy hudby. I tyto věci dokáží tvůj mozek řádně „nastartovat“.

# 4: Experimentuj

Neboj se změny a nových věcí. Začni riskovat a experimentovat. Vystup ze své komfortní zóny a experimentuj s novými druhy životního stylu, s novými sporty, s novými koníčky … Buď otevřený novým věcem, které rozšíří tvé obzory.

# 5: Zdokonaluj se

Inteligentní člověk si o sobě nikdy nebude myslet, že je dokonalý, a že už nemá žádný prostor pro zlepšení se. Stále můžeš být lepší, zlepšuj se v komunikaci, v jazycích, zapracuj na své produktivitě … Jsou desítky oblastí, ve kterých se můžeš neustále zdokonalovat.

Zdroj: pexels.com

# 6: Povídej

Vyjádři sám sebe – mluv o sobě, o svých pocitech, o své práci. Pokud se dostaneš lidem do povědomí, můžeš tak získat nové přátelé nebo nové klienty, díky kterým se dostaneš k nějakým novým výzvám.

# 7: Cvič

Pravidelné cvičení je důležitější, než by sis mohl myslet. Aby mozek fungoval dobře, musí být ve výborné kondici celé tělo. A jak jinak to zajistit, než pravidelným cvičením. S ním je samozřejmě spojena i zdravá životospráva – jídlo je „benzín“ pro tvé tělo, tankuj proto jen to nejlepší palivo.

# 8: Medituj

Ať tě cokoliv rozruší nebo podráždí, meditace dokáže tvou mysl uklidnit za každých okolností. Duševní pohoda je nezbytná, pokud chceš svou inteligenci využívat naplno.

# 9: Analyzuj možnosti

Jistě víš, že ne vždy je ta nejvíce logická odpověď správná. Do řešení problémů či pracovních úkolů se snaž v co největší míře zapojovat i svou kreativitu. Při tvůrčím řešení úloh si tvůj mozek řádně „zacvičí“.

# 10: Hraj si

Je důležité, abys ani v dospělosti neztratil svou hravost. V každém z nás žije přece stále malé dítě, které si rádo hraje. Dopřej mu tuto radost a pusť ho někdy na svobodu.

Zdroj:  themindsjournal.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]