10 znaků, že nikdy nezbohatneš

Kristína Vavrová / 5. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Které zvyky ti zabraňují stát se bohatým, aniž by sis to vůbec uvědomoval?

Pracuješ těžce, ne však šikovně

Těžce vydřené peníze ti bohatství nezaručí. Musíš k tomu přidat šikovné nakládání s těmito penězi – například investice do akcií nebo fondů tak, aby ti tvé vlastní peníze vydělávaly další peníze. Stačí si to nastudovat a lze to udělat bez velkého rizika, námahy či ztráty času.

zdroj: pexels.com

Více se zaměřuješ na šetření než na vydělávání

Chudí se zaměřují na šetření, bohatí na vydělávání. Na šetření není nic špatného, ​​ale pokud chceš být bohatý, musíš se vzdát strachu, riskovat a zaměřit se na to, jak vydělat další peníze. Ideální je vytvořit si několik zdrojů příjmů.

zdroj: pexels.com

Kupuješ si věci, které si nemůžeš dovolit

Pokud žiješ nad své finanční možnosti, nikdy nebudeš bohatý. Zvýšení platu také neber jako důvod pro zvýšení úrovně tvého životního stylu. Ti nejúspěšnější vždy čekají, dokud si nejsou jisti stabilitou svých příjmů, až potom si kupují drahé radosti.

zdroj: pexels.com

Uspokojíš se se slušným příjmem

Průměrní lidé jsou placeni podle odpracovaných hodin u svého zaměstnavatele, bohatí podle výsledků, které doručí svým klientům. Uvědomují si, že bohatství přichází s podnikáním, kdy se nesoustředí na počet odpracovaných hodin, ale na to, jakou hodnotu klientovi přinesou. Průměrnost přichází se zaměstnáním s průměrným platem.

zdroj: pexels.com

Neinvestuješ

Čím dříve začneš, tím lépe. Milionáři každý rok v průměru investují až 20 % jejich příjmů. Nemusíš jít na Wall Street, stačí začít s jednoduchými fondy a po čase uvidíš, že i malé investice ti časem přinesou své ovoce.

zdroj: pexels.com

Pomáháš plnit sny jiných, ale nebojuješ za ty vlastní

Pokud chceš být úspěšný, musíš jít za svými sny a vášněmi. Pokud následuješ sny těch ostatních, je mnohem menší pravděpodobnost, že budeš v práci šťastný. Také nebudeš finančně spokojen.

zdroj: pexels.com

Vystoupení z tvé komfortní zóny je pro tebe událost

Bez toho však úspěšný nebudeš. Střední třída je typická pro své fyzické, psychické a emocionální pohodlí. Ti úspěšní však vědí, že stát se bohatým není snadné (pokud ses nenarodil v té správné rodině) a vědí, že pohodlnost nejde ruku v ruce s úspěchem – dokážou si najít pohodlí i v nejistotě a promyšleném risku.

zdroj: pexels.com

Nemáš cíle pro své peníze

V budování svého bohatství budeš úspěšnější, pokud si přesně stanovíš, čeho chceš dosáhnout. Chceš si koupit vilu, cestovat každý měsíc, nebo si užívat luxusní důchod? Díky tomuto závazku si udržíš soustředění a vynaložíš na to mnohem více úsilí. Základem je vědět, co vlastně chceš.

zdroj: pexels.com

Nejprve utratíš, pak něco odložíš

První, co většina lidí udělá, je, že zaplatí své pohledávky – nájem, banka, telefon, … Raději se nauč každý měsíc nejprve ušetřit určitou částku, ideální je přehodit automatickým platebním příkazem peníze na spořicí účet. Nejenže ti budou úspory růst s železnou pravidelností, ale bude se ti navyšovat i úroková sazba.

zdroj: pexels.com

Věříš, že stát se bohatým je pro tebe nemožné

Průměrní lidé věří, že bohatství je privilegium, které je dopřáno jen šťastlivcům. Pravdou však je, že v moderním světě má každý možnost být bohatým, pokud je schopen vytvářet hodnotu pro druhé.

zdroj: pexels.com

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]