0

sdílení

10. výročí iPhonu je tady a Apple slibuje, že to nejlepší teprve přijde

Linda Cebrová / 10. ledna 2017 / Business

zdroj: thestar.com

Apple slaví 10. výročí od představení prvního iOS smartphonu.

 

9. ledna 2007,se Steve Jobs postavil na jeviště a představil zařízení, které vymezilo největší tech společnost na světě. Byl jím iPhone, který byl prezentován jako tři produkty v jednom: širokoúhlý iPod s dotykovým ovládáním, revoluční mobilní telefon a průlomové internetové komunikační zařízení.

Za deset let iPhone obohatil životy lidí po celém světě s více než jednou miliardou prodaných kusů. Podařilo se mu dorůst do revoluční platformy pro hardware, software a integraci služeb. Inspiroval nové produkty včetně iPadu, Apple Watch, spolu s miliony aplikací, které se staly nezbytnými pro náš každodenní život.

i2
 zdroj: slashgear.com

Od tohoto památného keynote uběhlo již deset let a iPhone si prošel velkými změnami, avšak Jobsova vize z roku 2007 je dnes již realitou. Ve své prezentaci se k iPhonu vyjádřil jako o zařízení, které umí přehrávat filmy, podcasty, televizní pořady, stejně jako zvládá i přenos záložek z vyhledávače a synchronizaci fotek.

i6
zdroj fotografie: stuff.no.nz

V době, kdy měl iPhone přijít na trh, vypadal jeho koncept na originální stránce Apple věnované iPhonu opravdu ambiciózněí. Mělo jít o plnohodnotný počítač přímo v kapse uživatelů. Čas však ukázal, že Jobsova vize se naplnila. Pravdou však je, že Jobsem popsaný iPhone z roku 2007 měl spíše blíže k současnému iPhonu 7 než k originálnímu modelu.

Současný generální ředitel společnosti Apple – Tim Cook – momentálně považuje iPhone za nejdůležitější produkt firmy.

„iPhone je nezbytnou součástí života našich zákazníků a dnes, více než kdy jindy, definuje nový způsob naší komunikace, zábavy, práce a života.“ – řekl Cook.

cook
zdroj fotografie: wonderfulengineering.com

Pro mnohé z nás se iPhone stal nejdůležitějším zařízením v našich životech a my jsme za to rádi,“  řekl Philip Schiller, viceprezident světového marketingu Apple. Při příležitosti desátého výročí produktu, který ovlivnil miliony životů, se Tim Cook vyjádřil i k dalšímu směřování společnosti Apple.

„iPhone nastavil standard pro mobilní výpočetní techniku v prvních deseti letech jeho existence, a to jen začínáme. To nejlepší teprve přijde.“

zdroj: apple.com  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]