0

sdílení

10 věcí, kterých se musíš vzdát, pokud chceš být úspěšný

Linda Cebrová / 5. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Někdo mi jednou řekl definici pekla: Poslední den na tomto světě se setkáš s člověkem, kterým ses mohl stát.

 

Někdy pro to, aby ses stal úspěšným a přiblížil se k osobě, kterou se chceš stát, nemusíš nutně do svého života přidávat další věci, mnohdy stačí některé ze svého života odstranit.

Je pár univerzálních věcí, kterých když se většina z nás vzdá, může dosáhnout úspěchu. I když samozřejmě každého definice úspěchu se může lišit. Na některé z nich se můžeš vykašlat již dnes, zatímco u ostatních to může trvat o něco déle. Jisté je, že to bude stát za to.

1.Vzdej se nezdravého životního stylu

Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde budeš muset žít do konce tvého života.“ – Jim Rohn

Pokud chceš ve svém životě něčeho dosáhnout, vše začíná tímto krokem. Především se musíš starat o své zdraví a zde přicházejí na řadu jen dvě zásadní věci, které je třeba mít na paměti.

run
zdroj fotografie: shutterstock.com
  1. zdravá strava
  2. fyzická aktivita

Začni malými kroky a brzy budeš děkovat sám sobě.

2.Vzdej se krátkodobých plánů

Žiješ jen jednou, ale pokud to uděláš pořádně, tak to stačí.“ – Mae West

Úspěšní lidé si nastavují dlouhodobé cíle a vědí, že jsou výsledkem krátkodobých návyků, které je třeba provádět každý den. Tyto návyky by přitom neměly představovat jen něco, co děláš, ale měly by definovat, kdo si. Tak jako je rozdíl mezi plánem vypracovat si tělo, protože je léto, nebo být neustále ve formě, protože je to tvůj životní styl a jsi to prostě ty.

3.Vzdej se výmluv

Osud sice rozdává karty, ale s kartami hraješ ty.

bike
zdroj fotografie: sasktel.com

Úspěšní lidé vědí, že jsou plně zodpovědní za svůj život bez ohledu na to, jaký je jejich výchozí bod, slabiny nebo minulé neúspěchy. Uvědomovat si, že jsi zodpovědný za to, co se bude dít ve tvém životě, je děsivá, ale zároveň vzrušující představa. Výmluvy tvou osobu pouze omezují a zbytečně ti brání v osobním, ale i profesionálním růstu. Proto vezmi život do svých rukou, nikdo jiný to za tebe totiž neudělá.

4.Vzdej se zažitého způsobu myšlení

Budoucnost patří těm, kteří jsou rozhodnuti se neustále učit novým dovednostem a následně je využívat co možná nejkreativnější způsobem.“ – Robert Reena Mastery

Lidé s omezenou myslí mají pocit, že jejich inteligence nebo talent jsou prostě pevnými rysy jejich osobnosti, se kterými není třeba dále pracovat. Samotný talent je však k ničemu, pokud do něj nevložíš svůj čas a energii.

Úspěšní lidé vědí, že investice času je důležitá, aby byli schopni získat nové znalosti a dovednosti. Pak mohou změnit i své vnímání světa tak, aby z něj benefitovali během celého svého života. Pamatuj si, že tím, kým jsi dnes, nemusíš být zítra.

5.Vzdej se víry v zázrak na počkání

Každý den se v každém směru mého života stávám lepším a lepším.“-Émile Couée

ski
zdroj fotografie: riverbankoftruth.com

Okamžitý úspěch je mýtus. Úspěšní lidé vědí, že pokud se budou snažit o malé změny k lepšímu každý den, brzy uvidí kýžené výsledky. To je důvod, proč bys neměl ve velkém plánovat svou budoucnost, ale raději se zaměřit na den, který je před tebou a zlepšit se alespoň o 1%.

6.Vzdej se svého perfekcionismu

Častou chybou v myšlení, která vede k prokrastinaci, je perfekcionismus. Víra, že všechno musí být dokonalé je receptem na stres a ty si tento stres spojíš s úkolem, což tě povede k vyhýbání se mu. Takže ho odložíš až na poslední možnou minutu. Strach ze selhání (nebo dokonce z úspěchu) nám často brání začít jednat. Zapamatuj si, že mnoho příležitostí se ztratí, pokud budeš čekat na dokonalou chvíli.

7.Vzdej se multi-staskingu

Nikdy nedosáhneš svého cíle, pokud se budeš neustále zastavovat a házet kameny na každého psa, který štěká.“ – Winston S. Churchill

gg
zdroj fotografie: giphy.com

Vyber si jen jednu věc a věnuj jí plné soustředění. Bez ohledu na to, zda jde o podnikatelský nápad, rozhovor nebo trénink. Být plně přítomný v okamžiku a oddaný jedné úloze je nepostradatelnou věcí.

8.Vzdej se potřeby vše kontrolovat

Ve světě je to už tak, že některé věci můžeme ovlivnit a na jiné žádný vliv nemáš. Rozlišovat tyto dvě věci je velmi zásadní.

Vykašli se na věci, které nemůžeš změnit a zaměř se na ty, které může tvá osoba ovlivnit. I když někdy jedinou věcí, kterou budeš moci ovládnout, je tvůj postoj.

9.Přestaň říkat ano věcem, které nepodporují tvé cíle

no
zdroj fotografie: giphy.com

Úspěšní lidé vědí, že ke splnění svých cílů budou muset určitým úkolům, aktivitám a nárokům rodiny, kolegů nebo přátel říci NE. V krátkodobém horizontu se možná budeš muset vzdát chvilkového uspokojení, avšak když se tvé cíle stanou skutečností, bude to všechno stát za to.

10.Vzdej se představy, že každý tě musí mít rád

Jediným způsobem, jak se vyhnout kritice, je nedělat nic důležitého.“ – Oliver Emberton

Bez ohledu na to, co děláš, nebudeš schopen každého vždy uspokojit. Je to naprosto přirozené a nemusíš sám sebe omlouvat. Jedinou věcí, kterou můžeš udělat, je zůstat autentický, zdokonalovat se a předávat hodnotu, každý den. Rostoucí počet těch, kteří tě nenávidí, znamená, že děláš ve svém životě důležité věci.

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]