0

sdílení

10 věcí, které dělají ambiciózní lidé každý den

Simona Hanzelová / 23. února 2017 / Tools a Produktivita

Čím to je, že jsou někteří lidé úspěšnější než ti druzí? I když ti to s určitostí říct nemůžeme, všimli jsme si však, že všechny úspěšné lidi spojuje něco společného – něco, co dělají každý den.

 

1. Vstávají brzy

zdroj: wp.jsstatic.com

Kdo by měl rád brzké vstávání? Mnoho úspěšných lidí, mezi nimi například generální ředitelé Apple, Starbucks či Disney, si však dobrovolně každé ráno přivstanou. Ptáš se proč? Je totiž prokázáno, že náš mozek nejlépe pracuje v dopoledních hodinách, a ten, kdo je vzhůru mezi prvními, má automaticky náskok.

2. Mají své priority

zdroj: thumbs.media.smithsonianmag.com
Ti nejúspěšnější z nejúspěšnějších velmi dobře vědí, jak důležité je nezaplavit svou mysl zbytečnostmi. Právě proto svůj den začínají především plněním těch nejdůležitějších úkolů, které je během dne čekají. Svou nejproduktivnější část dne díky tomu nezatěžují zbytečnými telefonáty či e-maily, ale věnují ji nejtěžšímu úkolu daného dne.

3. Pravidelně cvičí

zdroj: assets.nydailynews.com

Ať už jde o herce nebo obchodní magnáty, úspěšné lidi spojuje další věc – chodí pravidelně cvičit. Jsou si velmi dobře vědomi toho, že fyzická aktivita jim dodá potřebnou energii a soustředění. Není přitom důležité, zda se jedná o běh, jógu nebo zumbu. Jakýkoliv pohyb se počítá.

4. Mají konkrétní cíle

zdroj: files.brightside.me

Říci si „Chci mít vysportované tělo!“  nebo „Chci, aby mě povýšili!“ prostě nestačí. Pokud chceš svých cílů opravdu dosáhnout, potřebuješ je rozdělit na menší, realističtější, kroky. Zjisti tedy, co musíš udělat na cestě k tvému snu jako první. Co tak začít koupí permanentky do fitka, nebo zůstat v práci trochu déle?

5. Čtou

zdroj: files.brightside.me

Věděl jsi, že mezi knihomoly patří například i Bill Gates či Emma Wattson? Próza, poezie nebo noviny, to vše ti rozšíří obzory víc, než si myslíš.

6. Vědí, kdy je třeba odpočívat

zdroj: files.brightside.me

I lidé, kteří pracují na těch nejvyšších pozicích, vědí, že odpočinek a čas strávený s blízkými je velmi důležitý. Proto se čas od času snaž úplně vypnout a dopřej si absolutní relax. Zabráníš tak vyhoření a snížíš pravděpodobnost, že se ti tvá práce zprotiví.

7. Jsou vždy na vše připraveni

zdroj: files.brightside.me

Ti nejúspěšnější lidé nikdy nic nenechají náhodě, jsou vždy na všechno připraveni. Platí to i v případě úplných maličkostí. Když si večer nachystáš jídlo nebo oblečení, ráno tím ušetříš nejen množství času, ale předejdeš tím i zbytečnému chaosu a shonu.

8. Nebojí se požádat o pomoc

zdroj: files.brightside.me

Pamatuj na to, že nikdo nikdy nedosáhl úspěchu úplně sám. Za vším, co děláme, stojí i jiní lidé – ti, od nichž se učíme a ti, kteří nás podporují a inspirují. Setkávej se proto s různými lidmi a rozšiřuj své obzory o nové nápady. Nikdy nevíš, kdo ti kdy pomůže.

9. Jsou vytrvalí

zdroj: files.brightside.me

Jednu z nejznámějších spisovatelek na světě, JK Rowlingovou, odmítlo až třináct vydavatelství, než našla jedno, které bylo ochotno vydat její příběh o dnes již nejznámějším čarodějnickém učni – Harrym Potterovi. Walta Disneyho zase vyhodili z redakce novin, ve kterých po škole začínal s odůvodněním, že je málo kreativní. Existuje mnoho úspěšných lidí, kterým jednou někdo řekl „ne“ , ale přesto se nevzdali a nadále věřili svému snu – a podívej se, kde jsou nyní!

10. Konají

zdroj: wired.com

Ať už jde o výkonné ředitele těch nejúspěšnějších firem nebo nejprodávanější autory, nikdy by nebyli tam, kde jsou dnes, kdyby pro to něco neudělali. Pokud chceš dosáhnout svých cílů, existuje pouze jedna univerzální rada – nestačí pouze snít, je třeba i jednat!

zdroj článku:  brightside.me 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]