10 věcí, které bývaly samozřejmé, ale dnešní člověk na ně pomalu zapomíná

Henrieta Balázsová / 18. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

To, co byla někdy samozřejmost, může být dnes minulost. Toto pravidlo se bohužel pomalu dá aplikovat i na níže jmenovaných deset věcí. Dnešní člověk totiž často zapomíná na přírodu, na své místo ve světě, na odpovědnost vůči budoucnosti. Stále však není pozdě, abychom s tím něco udělali. Nejdůležitější je však začít u sebe.

# 1: Zapomínáme na své místo v přírodě

Během uplynulých staletí jsme se až příliš oddělili od přírody. Člověk ji ničí škodlivými skládkami či experimenty, zatímco si staví velkolepá sídla. Pokoušíme se řídit už i přírodu a popíráme, že narušujeme její přirozený koloběh. Otázkou je, do kdy nám to bude tolerovat.

# 2: Zapomínáme na starověké moudrosti

Často zapomínáme na moudrosti svých předků, mnohé z nich však byly natolik nadčasové, že platí dodnes. Ve snaze získat vědecké poznatky své mysli zcela zefektivňujeme a zapomínáme používat naše srdce. Otevřít je starým myšlenkám lidí, kteří žili v souladu s přírodou a v míru, by nám však opravdu prospělo.

# 3: Zapomínáme na své sny

Ve snaze splynout s davem a co nejvíce se přizpůsobit názorům většiny často kráčíme cestou, která však není naše. Příliš podléháme názorům druhých lidí a zapomínáme snít a plnit si své sny.

# 4: Zapomínáme na smysl svého života

V ruchu a spěchu dnešního světa často zapomínáme na to, proč tu vlastně jsme. Zapomínáme, jaký je účel našeho života. S přibývajícími léty ztrácíme svou autenticitu, tedy sami sebe. Vnitřní jiskra, která má rozdmýchávat plamen štěstí a seberealizace, mnohokrát zhasíná. Nedovol, aby to byl i tvůj případ a snaž se po sobě na tomto světě zanechat i něco víc než jen majetek.

# 5: Zapomínáme odpouštět

Některé životní křivdy s sebou lidé dokážou táhnout i celý život. Stojí to však zato? Ve většině případů je mnohem jednodušší odpustit a osobu, která ti ublížila, nechat jít. Uděláš tak laskavost především sobě a shodíš tak ze svých ramen břemeno, které by tě jinak mohlo tížit celý život.

Zdroj: pexels.com

# 6: Zapomínáme, že jsme volní

Svoboda je bohužel mnohdy jen konceptem. Lidi sužují pouta omylů, falešných ideologií, majetku či pravidel. Společnost nás na naši volnost ráda nutí zapomenout. Ty však máš právo být svobodným a volným, a to bez viny a strachu.

# 7: Zapomínáme, že jsme silní

Pokud se neustále musíš o něco obávat, časem zapomeneš, že jsi schopen dokázat téměř cokoli. Neustálé obavy o finanční zabezpečení a o svou budoucnost však vyvolají u mnoha lidí naučenou bezmocnost.

# 8: Zapomínáme se poučit z historie

Pokud existuje něco, co nás historie naučila, tak je to fakt, že na její lekce zapomínáme velmi rychle. Někdy totiž opakujeme stejné, sebezničující chyby, které již udělali lidé před námi.

# 9: Zapomínáme na jednoduchost

Lidský život je stále složitější a komplikovanější. Lidé chtějí být ve všem první a chtějí mít všeho víc. Minimalismus a eko-smýšlení jsou označovány za „hipsterské koncepty“. Nenech se odradit názory nevědomých lidí a vrať se zpět k jednoduchosti všude, kde je to možné.

# 10: Zapomínáme věřit na zázraky

Díky skepsi a cynickému pohledu na svět přestáváme vidět krásu všedních dnů a neuvědomujeme si zázrak života. Věříme ve špatné a nedoufáme v nic dobrého. Zázraky se však stále dějí, je třeba je jen vidět. A uvidíš je i ty, jediné, co musíš udělat, je chtít.

Zdroj:  collectivelyconscious.net

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]