0

sdílení

10 tipů, které promění tvou mysl v továrnu na nápady

Henrieta Balázsová / 19. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

U každého z nás se střídají vysoce kreativní období s těmi, v nichž na jakýkoli nový nápad čekáš marně. Pokud se právě nacházíš spíše ve druhé fázi, vyzkoušej těchto 10 tipů.

 

Stále u sebe nos zápisník

Opravdu vždy. Možná se ti už stalo, že jsi dostal skvělý nápad, ale nezapsal sis ho a později, když ses k němu chtěl vrátit, ztratil na své původní síle. Nápad je také jako návnada, jakmile dostaneš jeden a zapíšeš si ho, začnou přicházet nové a nové.

Využívej brainstorming

Vyčleň si několik minut a věnuj se jen intenzivnímu hledání nových nápadů a asociací. Zapiš si úplně všechno, co tě k danému tématu napadne. Brainstorming dostane tvou mysl do tvůrčího režimu.

Každý večer si napiš 10 nových nápadů

Vždy před spaním si napiš 10 věcí, na kterých můžeš začít pracovat hned zítra. Do nového rána se tak vzbudíš s pocitem, že pro svůj pracovní den už máš vytvořený základ. Prvních 5 – 6 nápadů najdeš velmi snadno, ale pokud zvýšíš svou soustředěnost, poradíš si i s ostatními.

Své nápady si nakresli

Pokus si vyjádříš své nové nápady a myšlenky ve skicách nebo kresbách, uvidíš, že s tvou myslí to udělá zázraky. Vůbec přitom nemusíš být žádný umělec, jde opravdu jen o zábavu. Kreslení je totiž velmi silným spouštěčem kreativního myšlení.

pexels-photo-196644Zdroj: pexels.com

Vyhledávej nové zážitky

Žij svůj život naplno a vyhledávej nové zážitky. Objevování nových věcí rozšíří tvé obzory a inspiruje tě k novým nápadům. Vždy si proto vyhraď čas i pro sebe, tato časová investice se ti mnohokrát vrátí.

Vypni počítač a mobil

Pokud otevřeš dveře své kreativní náladě, měl by sis vystačit ideálně s papírem a tužkou a měl bys odstranit všechny rušivé vlivy – tedy vypnout PC, mobil i tablet. Uvidíš, že tvá koncentrace bude mnohem vyšší.

Dej si kávu nebo černý čaj

Káva nebo černý čaj dokáží rozdmýchat plamen tvé tvořivosti. Ber je jako palivo pro svůj generátor kreativity a energie. Zkombinuj je s některými z našich deseti tipů a tvé výsledky se ještě znásobí. Samozřejmě, všeho s mírou.

pexels-photo-40077Zdroj: pexels.com

Obklop se „kreativci“

Vyhledávej přítomnost tvůrčích lidí, kteří tě mohou inspirovat a dát ti zpětnou vazbu. Vyměňujte si navzájem nápady, postřehy a inspirace. Pokud někdo z vás řeší nějaký problém, se kterým si neví rady, zkuste kolektivní brainstorming. Čím více lidí, tím více nápadů.

Dobré nápady zrealizuj hned

Neodkládej si vše na „pak“. Pokud nějaký nápad nedokážeš dostat z hlavy, určitě stojí za uskutečnění. Pokud ho dotáhneš do konce, pocit zadostiučinění a jisté euforie z uskutečněného nápadu ti přivede nějaký další. Z tohoto procesu si následně můžeš vytvořit zvyk.

Nepodceňuj se

Nikdy si o sobě nemysli, že nejsi dostatečně kreativní. Kreativita je jistý druh nálady, ne typ mozku. Pokud ti nápady nepřicházejí v takové míře, nebo v takové kvalitě, v jaké bys chtěl, nežeň se za tím a raději si dej pauzu. Nové nápady a inspirace určitě přijdou. Možná právě tehdy, když to budeš očekávat nejméně.

Zdroj:  entrepreneur.com , zdroj titulní fotografie: unsplash.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]