0

sdílení

10 rozhodnutí, kterými můžeš zjednodušit svůj život

Henrieta Balázsová / 19. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Svůj život považujeme mnohokrát za příliš komplikovaný a pravdou je, že někdy takovým skutečně je. Je třeba si však přiznat, že občas si ho komplikujeme sami. Těchto 10 rozhodnutí ti může pomoci vrátit do života alespoň trochu jednoduchosti.

 

Vzpomeň si na své dětské sny

Je pravda, že děti jsou odvážnější než dospělí. Zkus si proto vzpomenout na své dětské sny, které si o několik let později překryl nálepkou „nereálné“. Selhání není tvůj neúspěch. Jediným selháním je, pokud něco, po čem toužíš, alespoň nezkusíš.

Buď pánem technologií, ne jejich sluhou

Žijeme v době, která nám nabízí přebytek informací. Pokud je nedokážeme selektovat, naše mysl trpí. Informace se na tebe valí z každé strany pomocí mobilů, tabletů, notebooků, televize či rádia. Dopřej si proto denně minimálně 1 hodinu, kdy se „odstřihneš“ od veškeré elektroniky a dopřeješ své mysli absolutní svobodu.

Pravidelně cvič

O přínosu pravidelného cvičení nejen pro tvé tělo, ale i pro tvou mysl se toho už řeklo a napsalo dost. Pravdou zůstává, že pravidelný každodenní pohyb dokáže udělat zázraky nejen s tvým fyzickým tělem, ale i s tvým sebevědomím a soustředěním se.

sea-man-person-ocean

Zdřímni si

Jen 15 – 20 minutové zdřímnutí denně, ideálně po návratu z práce nebo ze školy, tě svými účinky velmi příjemně překvapí. Takové krátké zdřímnutí totiž dokáže snížit hladinu stresu a zvýší tvou schopnost koncentrovat se.

Přemýšlej, kdo tě dělá šťastným

Může se ti zdát, že snáze se o tom mluví, než se to uskuteční, ale opravdu by ses měl vyhýbat „toxickým“ lidem, kteří tě jen obírají o čas a o energii. Samozřejmě, že omezit s někým kontakty na minimální možnou míru, nebo je omezit zcela, je náročné a nepříjemné, ale výsledek určitě stojí zato.

Použij techniku ​​“Pomodoro“

Tato technika, která je dokonce patentovaná, je velmi využívaná a populární u mentálně pracujících lidí, jako jsou např. spisovatelé, programátoři, grafici, ale i studenti. Její podstatou je věnovat se jakémukoli úkolu jen 25 minut. Po této době se ti ozve časovač ve tvaru rajčete (kuchyňská minutka) a ty si musíš dát krátkou, ideálně 5 minutovou, přestávku. Po čtyřech 25 minutových cyklech by měla následovat delší přestávka. Mnozí lidé si techniku ​​pochvalují a mluví o výrazném zvýšení své produktivity.

Promíjej

Každému je někdy ublíženo. Otázkou je, zda lidem dokážeš odpouštět. Pomůžeš tím totiž především sobě. Nikdy nezměníš to, co se již stalo, ale pořád můžeš změnit to, jaký postoj k dané věci zaujmeš.

pexels-photo-65086

Nauč se říkat ne

Neztrácej čas tím, že budeš dělat věci, které dělat nechceš. Nauč se říct ne komukoliv a kdykoliv to tak cítíš. Samozřejmě to platí i naopak, nauč se říkat ano věcem, na kterých ti skutečně záleží.

Urči si své priority

Pokud se soustředíš na příliš mnoho věcí najednou, sice ti mohou všechny vyjít, ale nikdy nedokončíš všechny na 100%. Ať už jde o tvůj pracovní nebo soukromý život, snaž se vždy o pevné stanovení priorit, které ti pomůže soustředit tvou pozornost tam, kde je to momentálně nejvíce zapotřebí.

Představ si, že dnešek je tvým posledním dnem

Pokud by byl dnešek posledním dnem ve tvém životě, jak bys ho strávil? Je něco, co bys chtěl někomu říct? Chceš se někomu omluvit, nebo chceš někomu udělat radost? Udělej to ještě dnes. Žij každý svůj den tak, jako by měl být tvým posledním.

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]