0

sdílení

10 hacků, které ti usnadní každodenní život

Christián Mikláš / 11. března 2017 / Zajímavosti

Každý bojujeme s problémy každodenního života. Zde najdeš pár triků, jak se s některými z nich efektivněji vypořádat.

 

# 1 Voděodolná obuv

Je to jednoduché. K tomu, abys ochránil své plátěné promokavé tenisky před vodou potřebuješ jen fén a včelí vosk. Nejprve rovnoměrně rozetři vosk po tenisce a pak ho zahřívej fénem, ​​dokud ho nepřestaneš vidět. Ta dá! Voděodolné tenisky připravené. To vše díky vlastnosti vosku odpuzovat molekuly vody.

foto: pixabay.com 

# 2 Založ oheň

Chipsy nejsou dobré jen k jídlu během večerního filmu. Dají se perfektně využít i na založení ohně. Díky vysokému obsahu tuku, oleje a jiných chemických látek se snadno zapálí. V případě potřeby ti tak nahradí papír nebo suchou trávu při zakládání vatry.

foto: pixabay.com

# 3 Vyčisti odtok

Na minutku pusti do odtoku teplou vodu. Následně do něj nasyp hrnek sody a pomalu do něj nalej hrnek octa. Na závěr odtok znovu vypláchni horkou nebo vroucí vodou. Chemická reakce sody s octem zajistí důkladné vyčištění odtoku.

# 4 Vyčisti sprchovou hlavici

Při sprchování se vápenec usazuje na hlavici a vytváří bílý povlak. Toho se zbavíš jednoduše. Naplň igelitový sáček octem, vlož do něj hlavici a izoluj ho gumičkou. Nech ocet působit přes noc a uvidíš, že ráno bude sprchová hlavice jako nová.

foto: pixabay.com

# 5 Zvyš hlasitost

Pokud máš tiché reproduktory na svém smartphonu a nemáš po ruce externí reproduktor, použij hrnek nebo misku. Pokud vložíš svůj smartphone do misky nebo sklenice, díky jejich akustickým vlastnostem se bude zvuk šířit efektivněji.

# 6 Otevři kryt na SIM kartu

Často se stává, že nemáme po ruce potřebné nástroje, ale ne každý z nás je moderní MacGyver, aby si s tímto problémem poradil. Pokud jsi tedy nucen improvizovat vezmi kancelářskou sponku, ohni ji a vlož do malého otvoru na krytu SIM karty.

foto: visualhunt.com

# 7 Vyčisti toaletu

Většina lidí už ví, že Coca-Cola není dobrá jen na pití. Kromě zábavných experimentů s Mentoskami se s ní však dá i čistit toaleta. Stačí vylít plechovku do mísy a nechat přes noc působit. Na závěr toaletu vypláchni mýdlovou vodou a hotovo. Chemie dělá divy.

foto: pexels.com

# 8 Ať ti led vydrží déle

Zima doznívá. Pokud si budeš chtít zavzpomínat na nízké teploty a osvěžit se chlazeným nápojem, možná narazíš na problém. Pravděpodobně zjistíš, že led, kterým ho chladíš dlouho nevydrží. Známé sůl nad zlato platí i v této situaci. Přidáním soli do ledu změníš jeho teplotu tání. Led tak vydrží chladit podstatně déle.

# 9 Zbav se zápachu

Nemáš rád zápach, ale nebaví tě dávat tenisky každý den do pračky? Použij suché čajové sáčky. Vlož je do bot a nech absorbovat zápach. Pokud jsi nevyužil trik jedna z tohoto seznamu a tvé tenisky jsou navíc i mokré, nasyp do nich mix rýže a sody a nech působit, dokud nevyschnou.

foto: pixabay.com

# 10 Upevni knoflík

Často si oblékáš a svlékáš košili a bojíš se, aby ti při tak velké zátěži neodpadly knoflíky? Natři je průhledným lakem na nehty. Ten se vsákne do nitě držící knoflík a po zaschnutí ji zpevní. Tak ti knoflík neupadne ani při častém zapínání a odepínání.

foto: pixabay.com
zdroj:  brightside.me
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]