0

sdílení

10 exotických pláží, o kterých jsi pravděpodobně neslyšel

/ 8. října 2016 / Tools a Produktivita

Řecko a Španělsko by mohly být domovem pro některé z těchto krásných pláží, nicméně v tuto chvíli zamíříme na pláže s přenádhernou přírodou a bezkonkurenčním výhledem v dalekých destinacích Karibiku, Asii a Indického oceánu. Výběr 10 exotických pláží zaujme také ty, kteří chtějí zavítat mimo vyšlapané cesty, kde především kvůli menší návštěvnosti docílí vytoužené relaxace a pohody.

 

1. Treasure Beach, Jamajka

Nedotčená rybářská vesnice na své návštěvníky dýchá rustikální a uvolněnou atmosférou, tudíž je ideálním místem pro relaxační projížďky na lodi nebo lenošení na písečných plážích. Treasure Beach se nachází na jižním pobřeží Jamajky, kde je možné sledovat místní rybáře a kulturu.

1j

 

2. Anna Maria Island, Florida

Necelých 13 km pláží na pobřeží Mexického zálivu nabízí klidné cesty lemované v pastelových barvách domů ve starém stylu Floridy. Nejlepší způsob cestování je kolo nebo golfový vozík, z nichž lze pozorovat kapustňáky a delfíny.

2f

 

3. Cayo Santa Maria, Kuba

Pokud sníš o super jemném bílém písku na rajském ostrově, Cayo Santa Maria ti tvoje sny splní. Jedná se o odlehlé místo s téměř 13 km písečnou pláží, kde lze díky čisté vodě výborně šnorchlovat, potápět se a sledovat západ slunce z výletní lodi.

3k

 

4. Speightstown, Barbados

Toto klidné západní pobřeží hostí největší město na ostrově, které však mnoho návštěvníků nezná. Ohromující Heywoods Beach se může pochlubit klidnými vodami, jedním z nejstarších kostelů a Arlington muzeem, kde se vypráví o historii pěstování cukrové třtiny.

4b

 

5. Yelapa, Mexiko

Klidná vesnice Yelapa nabízí zcela bezstarostnou dovolenou, která bude plná koupání a šnorchlování. Tamní příroda je plná zvířecích druhů jako jsou leguáni, papoušci nebo krabi. Za vším udělá hezkou tečku 150 metrů vysoký vodopád.

æ7íüïû·ßÿ

 

6. Ahungalla, Srí Lanka

Malebné přímořské městečko Ahungalla je poseto vzrostlými palmami, které dokreslují tamní velmi jednoduchý a rustikální život. Není problém si pronajmout kolo a prozkoumat okolí, nebo se třeba na lodi vypravit na Madu Ganga, což je největší mokřad v zemi.

6sr

 

7. Anse la Raye, Svatá Lucie

V této ospalé rybářské vesničce se nachází francouzská a anglická koloniální architektura a tradiční jídla jako je kreolský chléb nebo kokosová pochoutka. Během pátečních večerů ale všichni ožijí, protože se koná tradiční slavnost Night Fish Fiesta.

Anse La Raye

 

8. Grand Gaube, Mauricius

Na  tamních plážích se vyžijí především milovníci sportu, protože si mimo plavání lze užít také kitesurfing. Ubytování nabízí hotel LUX Grand Gaube.

8g

 

9. Khanom, Thajsko

Klidný a skrytý ráj představuje plážový resort Khanom, kde si přijdou na své především romantické páry. Dlouhá pláže nabízí úžasné procházky, přičemž výlet lodí umožní sledování vzácných růžových delfínů. Za návštěvu také stojí národní park Khao Sok.

9t

 

10. Santa Teresa, Kostarika

Jsou to především přenádherné západy slunce, luxusní butikové hotely a nesčetné množství aktivit, které dělají z izolovaného městečka Santa Teresa jedinečné místo pro dovolenou. O tomto místě je hovořeno především jako o oáze klidu a pohody s křišťálově čistou vodou. Na své si přijdou i milovníci surfařského umění.

Beach of Santa Teresa, Mal Pais, Nicoya Peninsula, Costa Rica, Central America

 

zdroj informací a fotografií: huffingtonpost.co.uk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]