0

sdílení

10 činností, díky kterým můžeš vydělávat odkudkoliv na světě

Henrieta Balázsová / 25. února 2017 / Business

zdroj: ukandoo.com

Chtěl bys poznávat svět, ale zároveň pracovat? Dnes to už není nemožné. Jako chytrý freelancer totiž můžeš velmi slušně vydělávat a plnit si přitom všechny své cestovatelské sny. Stačí ti jen notebook, letenka, batoh a kreativní mysl.

 

# 1: Online lektor cizích jazyků

Považuješ se za dobrého učitele a skvěle ovládáš některý z cizích jazyků? V tom případě je pro tebe volba jasná, vyzkoušej online doučování. Ve světě je již tato metoda velmi oblíbená a ti nejšikovnější učitelé si dokáží měsíčně vydělat i desítky tisíc korun. Nečekej a začni hned, nejlépe tím, že se porozhlédneš po portálech, které tyto služby poskytují.

# 2: Tvůrce stránek nebo mobilních aplikací

Pokud jsi v této oblasti doma, přemýšlej nad tím, zda by se tvoji klienti obešli bez toho, abys pro ně byl „fyzicky“ k dispozici, a zda by se všechno dalo zvládnout i formou telefonátů a mailů. Pokud jsi o tom, že by se to dalo, přesvědčen ty, přesvědč o tom i své klienty.

# 3: Pronajímej svou nemovitost přes Airbnb

Pokud máš vlastní byt nebo dům a chtěl bys začít cestovat, pronajímání nemovitosti je skvělým způsobem, jak svůj sen uskutečnit. Zcela ideální je spojení této cesty spolu s některým z dalších tipů na výdělek.

Zdroj: johnnyvagabond.com

# 4: Napiš a prodej e-knihu

Pokud máš již se psaním zkušenosti a máš lidem co nabídnout, napiš e-knihu a nabídni ji lidem k prodeji. E-kniha je ideálním řešením, při kterém ti odpadají starosti s tiskem a distribucí knihy do knihkupectví.

# 5: Tvůrce softwarových řešení

S informatizací společnosti ve světě roste poptávka i po softwarových vývojářích. Využij tuto jedinečnou šanci a ukaž, co umíš. Skvělé přitom je, že tuto práci můžeš vykonávat kdykoliv a odkudkoliv.

# 6: Vyučovat můžeš i hru na hudební nástroj

Dnes už nejsou ničím výjimečným ani stránky, kde můžeš nabídnout své služby jako online učitel hry na jakémkoli hudebním nástroji. Samozřejmě to není nejjednodušší cesta, ale není to nemožné a pokud si zvolíš vhodné metody a pomůcky, můžeš se stát skvělým online učitelem.

# 7: Fotografuj a prodávej své fotky online

Pokud je tvou vášní focení, nemusíš být fotografem, který se zaměřuje pouze na fotografování různých společenských akcí. Dnes je mnoho fotografů, kteří zaznamenávají jedinečné momenty ze svých cest a tyto fotografie následně prodávají buď různým agenturám, nebo přímo na svých stránkách různým zájemcům.

Zdroj: pexels.com

# 8: Staň se virtuálním asistentem

I administrativa se dá provádět ze kteréhokoliv kouta světa, a to aniž by ses omezoval na nějaké jedno pevné místo. Služby virtuálních asistentů se již začínají dostávat do povědomí i u nás, tak se zkus chopit šance a přesvědč zaměstnavatele svými zkušenostmi a spolehlivostí.

# 9: Prodej svou schopnost psát o čemkoli

Skvělou volbou pro kreativní freelancery je i tvorba obsahu – ať už jako copywriter nebo externí redaktor některého z úspěšných portálů. Pokud je psaní tvou předností a baví tě, nemáš dále nad čím přemýšlet.

# 10: Social media guru

Pokud víš, jak spravovat profily společností na Facebooku, Twitteru, Instagramu či jiných sociálních sítích, využij to ve svůj prospěch a prodej tyto cenné zkušenosti někomu, kdo to ocení – a to i když budeš na opačném konci zeměkoule.

Přirozeně je podstatně více možností, jak se jako freelancer uživit opravdu odkudkoliv. Pravdou je, že současná doba tomuto trendu (naštěstí) skutečně přeje. Naskoč tedy na tuto vlnu, zužitkuj ​​to, v čem jsi nejlepší, a plň si své cestovatelské sny.

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]