0

sdílení

10 alternativ tvých vytoužených destinací

Michaela Líšková / 21. února 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: businessinsider.com

Neseď v zimě doma. Ale neutrať i to, co nemáš.

 

Rád bys někam jel, ale rozpočet tě nepustí? Zkus během zimních měsíců navštívit tyto destinace. Ať už jedeš za teplem, za sněhem či za zábavou.

1. Místo Jižní Floridy navštiv Cape San Blas

trueviralnews-comfoto: trueviralnews.com

Láká tě Florida a všechny známé atrakce jako Miami, Orlando, Key West či Palm Beach? A co takhle zkusit „zapomenuté pobřeží“ v okolí Cape San Blas nedaleko Panhandle? V zimě si sice nevychutnáme až tak vysoké teploty jako na jihu, ale slunce a vodních aktivit bude stále dostatek. Nemluvě o přijatelnějších cenách.

2. Místo Švýcarska navštiv Slovinsko

instead-of-switzerland-go-to-sloveniafoto: businessinsider.com

Švýcarské Alpy lákají každoročně velké množství turistů, a pokud toužíš po pořádném lyžování na novém, pěkném místě, zkus Slovinsko. Švýcarsko je podle loňských výsledků nejdražší zemí a láká mnoho nadšenců zimních sportů. Slovinsko ale nabízí levnější alternativu a méně plné svahy. Vydej se do Mariboru či Blendu a užij si nejen lyžovačku, ale i kulturu, přírodní úkazy a hrady, které ti tato země nabízí.

3. Místo Cancúnu navštiv Costa Maya

instead-of-cancun-go-to-costa-mayafoto: businessinsider.com

V případě, že tě láká Mexiko a lyžařskou výstroj chceš vyměnit za plavky a opalovací krém, zkus Costa Maya, která je levnější alternativou Cancúnu. Ten je podle mnohých předpovědí nejnavštěvovanější destinací této zimy. A kde jsou turisté, tam jsou i vyšší ceny. Oproti tomu Costa Maya je méně rozvinutá a proto i levnější, ale nenech se odradit. Nabízí nádherné pláže, čistou vodu a zajímavou kulturu. Nech se zavést na méně známá místa jako Chacchoben, Kohunlich nebo Dzibanche.

4. Místo Aspenu navštiv Taos

instead-of-aspen-go-to-Taosfoto: businessinsider.com

Americké Colorado láká každoročně tisíce turistů, zejména známý Aspen, a tak si střediska účtují vysoké ceny, stejně jako hotely a dokonce aerolinky. Zkus zamířit o stát níže, do Taos Ski Valley v Novém Mexiku. Ani ne dvě hodiny od Santa Fe najdeš nově vybudovanou vesničku v horách Sangre de Cristo. Kousek za vesničkou jsou Ojo Hot Springs, nejstarší lázně v zemi. Nenech si ujít ani Taos Pueblo, 1000 let staré městečko, které je zapsáno i do světového dědictví UNESCO.

5. Místo Bora Bora navštiv ostrov Boracay

instead-of-bora-bora-go-to-Boracay-islandfoto: businessinsider.com

Exotika láká každého a vždy, není se proto co divit, že místa jako Bora Bora se cenami přizpůsobují turistům směrem nahoru. Zkus něco stejně krásného a exotického za méně peněz a navštiv jeden z tisíců ostrovů na Filipínách. Ostrov Baracay je turisty stále relativně spíše nenalezený a pro ty, kteří rádi sjednávají ceny, je jako stvořený. Prosincové teploty se pohybují okolo 27 ° C a ceny hotelů pod 100 eur.

6. Místo Los Angeles navštiv Palm Springs

instead-of-los-angeles-go-to-palm-springsfoto: businessinsider.com

Další položka na seznamu oblíbených destinací, ačkoli nikdo tak docela netuší proč, když je na světě tolik krásnějších míst. Vyměň proto přeplněné silnice a přemrštěné ceny za pohodlí horkých pramenů, turistiku či odpočinek při golfu. Palm Springs je skvělá alternativa kalifornské dovolené.

7. Místo New Yorku navštiv Philadelphii

instead-of-new-york-city-go-to-filadelfiefoto: businessinsider.com

Přestože je New York City proslulé svou vánoční atmosférou, stejně známé jsou také donebevolající ceny a napěchované ulice. Pokud toužíš po té správné atmosféře, ale nechceš utratit i babiččiny úspory, zvol nedalekou Philadelphii, která umí být stejně kouzelná a ohromující jako Velké jablko.

8. Místo Las Vegas navštiv New Orleans

instead-of-las-vegas-go-to-new-orleansfoto: businessinsider.com

Pokud tě láká gamblování, ale obáváš se přeplněných kasin a předražených hotelů, místo do Nevady zamiř do státu Louisiana, který ti nabídne stejnou kvalitu zábavy, dobrého jídla a možností na výhru, zároveň ale během zimních svátků neutratíš více, než by ti bylo milé.

9. Místo Paříže navštiv Barcelonu

instead-of-Paříž-go-to-barcelonafoto: businessinsider.com

Říká se, že Paříž je vždy dobrý nápad, a přestože s tímto tvrzením nelze nesouhlasit, pokud si hlídáš rozpočet, zamiř raději do Barcelony. Ve srovnání s Paříží zde ceny nejsou až tak vysoké, a přestože Katalánci Vánoce velmi neslaví, vánoční výzdobu zde najdeš také. Kromě toho je v Barceloně v prosinci velmi příjemných a teplých 14 ºC a podstatně méně lidí, takže máš čas a prostor na objevování všech krásných památek, kterými se toto město pyšní.

10. Místo San Juan navštiv Rincon v Portoriku

puertorico-comfoto: puertorico.com

Pokud máš zamířeno do Portorika, a opět nejsi fanoušek velkých davů, vyzkoušej místo San Juan městečko Rincon. Rincon není ještě takovou vyhlášenou turistickou atrakcí jako San Juan, zato je známé velkými vlnami a dobrým surfováním. Nabízí ti útulné bary a restaurace, které najdeš na pobřeží, a to vše bez davů lidí, kteří se rozhodli navštívit San Juan. Dále od pobřeží najdeš i ostrov Mona, který se jen hemží ostrovním životem, a svou pestrostí tak může konkurovat i Galapágám.

Kam to tedy bude? :)

zdroj: businessinsider.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]